Mopēdisti brauc godam

"Valkas vanagi" ir aizvadījuši vairākas nozīmīgas sacensības. Tostarp arī divus Latvijas "Zelta mopēda" čempionāta posmus.

Valsts čempionāta posmā Jaunmārupē open klasē Romāns Valtiņš izcīnīja 3. vietu, bet Niks Gredzens palika tūlīt aiz goda pjedestāla. Standartklasē Normunds Gredzens saņēma bronzas godalgu. Normunds Eglītis, kurš speciāli ieradās uz šīm sacensībām no Šveices, guva traumu un lauza ribas. Sieviešu klases šogad čempionātā nav, tāpēc Laura Gredzena brauca kopā ar vīriem.

Madonas novada Liezerē notika Baltijas čempionāts enduro krosā. "Tur bija švaka konkurence, tāpēc vanagi aizņēma visu goda pjedestālu," stāsta Normunds. Romāns, Niks un Normunds saņēma visas trīs godalgas. Komanda piedalījās arī stadiona krosā Ainažos. Romāns ar Niku sadalīja 1. un 2. vietu.

Lielas sacensības notika Somerpalu, kur tās vēroja pieci tūkstoši skatītāju. Izlozēja labas balvas. Mopēdistu klasē startēja 66 dalībnieki. Pirmās deviņas vietas aizņēma latvieši. Labākais no Igaunijas bija desmitais. Niks izcīnīja bronzu, Romāns palika 5. vietā. Viņa dēls Armands - 13. vietā. Pasākums bija ar uguņošanu un spiciem pasaules klases braucējiem. Laurai gadījās tehniska ķibele, tāpēc pēdējos divus apļus, lai finišētu, viņa skrēja, stumjot savu braucamo.

"Zelta mopēdā" pēc diviem posmiem Ričards Lapiņš jauniešu grupā ir 3. vietā, Rojs Gredzens 5. Vīru grupā Normunds ir 3., bet Andis Ķīkulis - 4. vietā. Laura nobrauca tikai vienā kārtā, un viņa pašlaik ir 11. vietā 17 dalībnieku konkurencē. Open klasē Romāns pašlaik ir līderis, bet Niks ieņem 3. vietu.

 

Normunds piebilst, ka situācija, visticamāk, mainīsies, jo līdz šim ir bijusi laba apstākļu sakritība.Augustā notiks 3. un 4. Latvijas čempionāta posms Elkšņu un Tukuma trasē. Vēl valcēnieši paredzējuši piedalīties Veru pilsētas svētkos, jo ar šīs pilsētas mopēdistiem izveidojušās ļoti tuvas attiecības.

Sports