Mūsu orientieristi Kurzemē izcīna godalgotas vietas

Liepājas rajona Jūrmalciema apkārtnē norisinājās Pasaules ranga un Latvijas kausa 2008 1. posma sacensības orientēšanās sportā "Kurzemes pavasaris", kur uz goda pjedestāla kāpa trīs Valkas rajona orientieristi.

 

"Kurzemes pavasarī" pavisam piedalījās 690 orientieristu no astoņām valstīm, šīs sacensības vienlaicīgi bija arī atlase startam valsts izlasē.

 

"Sacensības notika apvidū ar izteiktu piejūras kāpu, mikroreljefu un labu skrienamību," norises vietu raksturo Valkas rajona orientierists Māris Stabiņš.

 

Viņš stāsta, ka apvidu raksturoja arī regulārs stigu un ceļu tīkls, bet otrajā dienā nācies šķērsot arī purvus un grāvjus, kur bez izmirkšanas sportisti neiztika. Bet otrajā sacensību dienā to visu papildināja lietus un vēsais piejūras laiks.

 

Pirmajā dienā no Valkas rajona orientieristiem vislabāk veicās rajona BJSS audzēknim Artūram Pauliņam, kurš pirms nedēļas bija atgriezies no treniņnometnes Zviedrijā. A. Pauliņš H20 grupā izcīnīja 2. vietu vidējā distancē, kas bija 5,6 kilometrus gara.

 

Otrajā dienā "Kurzemes pavasaris" notika Pusēnu kāpas apkārtnē, kur orientieristi sacentās garajā distancē. "Divu dienu summā uz goda pjedestāla tika aicināti trīs Valkas rajona sportisti," priecājas M. Stabiņš.

 

2. vieta H21A grupā rauzēnietim Tomam Veitam, kurš pārstāv klubu "Purva bridējs", bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa grundzālietis Artūrs Pauliņš (H20) un blomēnietis Guntis Upacers (H60), kurš pārstāv klubu "Seniors".

 

Strencēniete Dace Gaigala un smilteniete Liene Brūvele, kuras pārstāv klubu "ZVOC", startējot grupā D21E, spēcīgā konkurencē izcīnīja 11. un 25. vietu.

 

"Artūra Pauliņa treniņu partneris smiltenietis Sendijs Kangro H18 grupā nespēja savienot ātru skriešanu ar precīzu orientēšanos un divas reizes kļūdījās. Viņam 12. vieta," paskaidro grundzālietis M. Stabiņš.

 

D12 grupā pirmais starts bija Valkas rajona BJSS audzēknei grundzālietei Anetei Čamai. Viņa sacensībās ieguva 8. vietu.

 

M. Stabiņš piebilst, ka Anetei šīs bija pirmās lielās sacensības, kad nācās iztikt bez marķējuma. Vēl H16 grupā 16. vietā ir Mārtiņš Orovers, 33. vietā Edgars Spirido, 34. Alvis Puzulis, savukārt H40 grupā 12. vietā Māris Stabiņš un 15. Mārtiņš Gaigals.

Sports