Nekas nemainās – kaimiņi sportā bija un ir pārāki

Valkas rajona sporta dzīves vadītāji, treneri un aktīvisti jau astoto reizi tikās ar igauņu kolēģiem. Katru gadu pārmaiņus kaimiņus uzņem gan viena, gan otra puse. Šoreiz namatēva lomā bija igauņi.

 

Abām pusēm aizvien grūtāk kļūst sameklēt un parādīt kaut ko jaunu. Viens no interesantākajiem objektiem bijusi no Valkas netālu esošā Tervas vidusskola. Skola ir uzbūvēta trīs etapos un pēdējā piebūve nodota tikai pirms dažiem gadiem.

 

 

"Visvairāk pārsteidza līdz pilnībai sakoptā skolas apkārtne. Līdzās esošajā parkā notiek apriņķa līmeņa krosi," stāsta Valkas rajona bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Mudīte Gerke.

 

 

Turpat blakus ir vaļēja peldētava ar tramplīnu un 10 metru augsto lēkšanas torni. Apkārtnes bērni peldēt un lekt ūdenī iemācās reizē ar staigāšanu. Tur notiek arī vasaras sporta un atpūtas nometnes.

 

Futbola treneris Valērijs Kriviņš priecājas par igauņu attieksmi attieksmi, ceļot jaunas sporta būves. Tur nauda ir ieguldīta pārdomāti un katrā no tām var rīkot pasaules līmeņa mačus.

 

Nākamo viesi apskatīja Tartu universitātes sporta kompleksu. Alekok sporta hallē strādā Igaunijas slavenākais badmintona treneris. Divi badmintonisti piedalīsies Pekinas olimpiskajās spēlēs. Tiesa, viņi vairāk trenējas ārzemēs, jo nepieciešami atbilstoši sparingpartneri.

 

 

Latviešus pārsteidza racionālais sporta zāles iekārtojums. Tās balkonā augšā ierīkots skrejceļš, kur sportisti var iesildīties un arī trenēties. Pēc tam visi devās uz Pilvu, kur sporta bāzes sponsors ir konfekšu ražotājs "Mesika". Līdzās šai bāzei ir sintētiskais futbola laukums. Tas ir apsildāms un ekspluatācijā ir dārgs.

 

 

Pilvā notiek Igaunijā lielākās rokasbumbas sacīkstes. Viņiem ir sava komanda, un Baltijas kausa izcīņā ir ieguvuši otro vietu.

 

Nākamajā dienā grupa iepazinās ar Veru sporta manēžu ar 200 metru garu skrejceļu. Līdzās tam pašlaik top jauns stadions. Atceļā tika apskatīta arī jaunā K90 tramplīnlekšanas vieta Otepē. Tur pašlaik trenējas Krievijas izlase. Daudziem bija aizraujoši uzvilkt šā sporta veida zābakus un kombinezonu. Uzbūvētā 35 metrus augstā torņa siena paredzēta treniņiem alpīnismā.

 

 

"Redzējām septiņus gadus vecu meitenīti, kura uzrāpās līdz pašai augšai. Viņa bija pelnījusi mūsu aplausus," smaida M. Gerke. Vēl Otepē pašlaik iekārto biatlona bāzi, kur notiks augsta līmeņa sacensības. Igauņi nopietni domā arī par golfa attīstību valstī. Laukuma virsma bijusi tik perfekta, ka tikai aptaustot varēja noteikt - tas nav sintētisks.

 

Līdzās sporta bāzu apskatei notika arī iepazīšanās ar Dienvidigaunijas kultūras vērtībām. Protams, neiztika arī bez uzkāpšanas Munameģī.

 

Pārbraucot mājās, latvieši secināja, ka nekas nav mainījies - jau kopš padomju laikiem tur bija labākas sporta bāzes un tā ir arī pašlaik. Nākamgad igauņi ir gaidīti Vidzemē.

Sports