Niks Ramanis izcīna pārsteidzošu uzvaru iedzīšanas sacensībās 4

No 6. līdz 7. augustam Alūksnes novada Zeltiņu apkārtnē norisinājās starptautiskās orientēšanās sacensības "Malienas kausi", kurās veiksmīgi startēja vairāki Smiltenes novada sportisti. Savās vecuma grupās kopvērtējumā uzvaras izcīnīja Agnija Caune, bet labāko trijniekā iekļuva Madara Vaļģe, Anete Čama un Artūrs Pauliņš.

"Malienas kausi" šogad atzīmēja savu 30. gadskārtu. Pavisam organizatori dalībniekiem piedāvāja startēt kādā no 35 dažāda garuma, vecuma grupas un meistarības distancēm. Sacensībās piedalījās gandrīz visi Latvijas vadošie orientieristi, viņu vidū grundzālietis Artūrs Pauliņš. Jāpiebilst, ka sacensības Zeltiņu apkaimē bija arī "EST-LAT" līgas 7. etaps un Latvija kausa 10. kārta.

Sacensībās veiksmīgi startēja arī daudzi "Smiltenes BJSS - Azimuts OK" sportisti. Pirmajā dienā sacentās vidējā distancē, bet otrajā - garajā iedzīšanas distancē. Vidējā distancē no mūsējiem uzvaras izcīnīja Agnija Caune un Anete Čama, savukārt otrās pozīcijas savās vecuma grupās ieguva Ilgvars Caune, Aldis Lapiņš, Otārs Putrālis.

Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena pirmajā dienā kāpa elites klases sportists Artūrs Pauliņš, kurš šajā sezonā pārstāv Madonas klubu "Mežmalas", kā arī Gunta Dudele no "Azimuts OK". Labu sniegumu pirmajā dienā demonstrēja arī Reinis Putrālis, Matīss Slikšjānis, Niks Ramanis, Valdemārs Nulle, Elīna Skopāne, Pārsla Kupriša un Māris Stabiņš, kuriem nedaudz pietrūka, lai iekļūtu trijniekā.

Otrajā dienā vispārsteidzošākie notikumi risinājās M14 grupā, kur Nikam Ramanim, startējot no piektās pozīcijas, izdevās izcīnīt visai negaidītu uzvaru. Matīss Slikšjānis šajā grupā finišēja piektajā vietā. M12 grupā uzvarētāja noteikšanai bija vajadzīgs pat fotofinišs.Pēc tiesnešu apspriedes tika pieņemts lēmums, ka Ilgvars Caune ir finišējis otrajā vietā, jo pēc iedzīšanas sacensību noteikumiem uzvarētājs ir tas, kurš pirmais sķērso finiša līniju nevis atzīmējas finiša ierīcē.

Tikai mazliet vairāk kā minūti uzvarētājiem zaudēja smiltenietis Reinis Putrālis, uzrādot piekto rezultātu. M35 grupā lielisku panākumu sasniedza Otārs Putrālis, kurš izcīnīja otro vietu. W10 grupā savu pirmās dienas pārsvaru pār konkurentēm vēl palielināja Agnija Caune, kura divu dienu summā otrās vietas ieguvēju Madaru Vaļģi pārspēja gandrīz par 10 minūtēm. W14 grupā Anete Čama cīņā par uzvaru finiša koridorā piekāpās Austrai Zušēvicai, ieņemot otro pozīciju. Jāizceļ arī Elīnas Skopānes un Artūra Pauliņa izcīnītās trešās vietas attiecīgi W12 un Elites grupās.

Māris Stabiņš un Aldis Lapiņš finišēja uzreiz aiz goda pjedestāla attiecīgi M21B un M60 grupās. W45 grupā Gunta Dudele un Videga Gaigala ierindojās attiecīgi 4. un 5. vietā. Visbeidzot Valdemārs Nulle bija septītais M16 grupā, bet Pārsla Kupriša savā vecuma grupā finišu sasniedza piektā.

No 12. līdz 14. augustam Igaunijā, Kanepi pagastā, notiks Igaunijas - Latvijas orientēšanās līgas 8., 9. un 10. etaps "Cobras Cup".