“Nissan Baltijas kausa” MTB posms Latvijā izceļas ar grūtu distanci (foto) 1

Kopvērtējumā uzvar smilteniešu komanda

Svētdien Smiltenē gandrīz 400 sportisti sacentās kalnu riteņbraukšanā (MTB) starptautisku sacensību "Nissan Baltijas kauss" pēdējā posmā. Pirmie posmi notika Somijā un Igaunijā.

 

Patīkamu pārsteigumu līdzjutējiem un prieku sev sagādāja komanda "CBM/Smiltene", izcīnot uzvaru "Nissan Baltijas kausa" kopvērtējumā komandām tautas klasē. Komandā startēja: Guntars Baranovskis, Andrejs Iļjenko, Jānis Roskošs un Guntis Viļums.

 

Atšķirībā no iepriekšējos gados Smiltenē notikušā SEB MTB maratona posma šoreiz sportisti sacentās grūtākā distancē. "Daži tautas klases braucēji vēl neapzinās, kur iekļuvuši," pēc sportistu starta "Ziemeļlatvijai" atzina viens no sacensību organizatoriem Igo Japiņš. "Nissan Baltijas kausa" posmu Latvijā rīkoja Igo Japiņa Sporta aģentūra.

 

Grūtās distances dēļ daudzi sportisti izstājās, nesasniedzot finišu. I. Japiņš uzskata, ka speciāli "Nissan kausam" Smiltenes piepilsētas mežos izveidotā distance (apļa garums - 39 kilometri) ir šīs sezonas MTB maču kalendārā viena no grūtākajām un tehniski sarežģītākajām. "Ilgi domājām, vai mums vajag taisīt tik grūtu trasi sezonas beigās. Taču smiltenieši bija ļoti pacentušies, un nolēmām, ka reizi gadā jābūt kaut kam interesantam," skaidro I. Japiņš. Sportisti sacentās sporta klasē (78 km), tautas klasē (39 km) un ģimeņu braucienā.

 

Sporta klasē distanci visātrāk veica komandas "Rietumu banka/Rīga" sportists Aleksejs Saramotins (2:49:36), nākamajās astoņās vietās aiz sevis atstājot spēcīgākos Igaunijas MTB braucējus. No Valkas rajona sportistiem startēja smiltenieši Ingus Eislers un Toms Knostenbergs. T. Knostenbergs izstājās, bet I. Eislers ("Dynatek - Latvija") ierindojās 17. vietā (3:02:59).

 

Tautas klasē no Valkas rajona sportistiem lielisku rezultātu sasniedza smiltenietis Jānis Rezins seniors ("ZZK - Extreme Sport"), izcīnot kopvērtējumā otro vietu sīvā konkurencē ar komandas "Team Rīga" jauniešiem. Finišā smiltenietis tikai par divām sekundēm ar rezultātu 1:27:55 atpalika no uzvarētāja Toma Skujiņa ("Team Rīga"). Arī 4., 5. un 6. vietu izcīnīja komandas "Team Rīga" braucēji. Distancē visi četri "Team Rīga" sportisti un smiltenietis brauca kopā, ik brīdi atraujoties cits no cita.

 

"Tas bija MTB kross pa meža takām. Tāpēc Rīgas komandas puikas ar visu taktiku nevarēja neko daudz izdarīt," par savu panākumu saka J. Rezins. Trasi viņš vērtē kā interesantu ar piebildi, ka sakņu un stāvā reljefa dēļ nav bijis izbraucams pēdējais posms, tāpēc nācies nokāpt no riteņa.

 

Tautas klasē, kurā finišēja 166 dalībnieki, no Valkas rajona sportistiem labākos rezultātus sasniedza komandas "CBM/Smiltene" sportisti: Agnis Apse (11.v. kopvērtējumā, 2. v. savā vecuma grupā), Jānis Roskošs (12.v./3. v.), Guntars Baranovskis (18. v./2. v.), Andrejs Iļjenko (21.v.), Guntis Viļums (22. v./1. v.), Mārcis Sīmanis (24. v.), kā arī smiltenietis Toms Markss (27. v.). Savā vecuma grupā 6. vietu izcīnīja smilteniete Inga Ērgle ("Lieliskie").

 

"Sacensību dalībnieku atzinību kārtējo reizi izpelnījās smilteniešu Brakovsku ģimenes veidotā distance," uzsver Smiltenes sporta centra priekšsēdētājs Guntars Markss. Viņš pateicas visiem "Nissan kausa" Smiltenes posma atbalstītājiem par sacensību norisi.

 

Vienlaikus ar "Nissan Baltijas kausa" posmu Smiltenē notika Valkas rajona MTB čempionāts. Tautas klasē uzvarēja Jānis Rezins seniors, sporta klasē - Ingus Eislers, sieviešu konkurencē - Inga Ērgle.

Komentāri 1

Sports