No Speciālās olimpiādes Eiropas kausā futbolā atved “zeltu”.

Palsmanes speciālajai internātpamatskolai ir pamatots iemesls priecāties. Skolas audzēkņi Kaspars Priedītis (9.a) un Mārtiņš Purkalītis (11.b) šomēnes atveda komandas sastāvā izcīnītas zelta medaļas no Speciālās olimpiādes Eiropas kausā futbolā.

 

Pusaudžus iekļāva Latvijas speciālo skolu izlasē, kā aizsargus. Komandu līdzdalībai sacensībās Austrijā pieteica biedrība "Latvijas Speciālā olimpiāde".

 

Abi puiši "Ziemeļlatvijai" atklāj, ka viņi futbolu skolā spēlē reti un daudz labāk pārvalda basketbolu. Sākumā pat domājuši, ka būs jābrauc uz sacensībām basketbolā.

 

Skolas direktore Inga Auga gan teic, ka zēni par savām futbola prasmēm runā pieticīgi. "Viņi trenējas sporta pulciņā un sporta stundās. Sportisti ir un paliek sportisti, un viņiem acīmredzot padodas arī futbols, ja jau tika iekļauti Latvijas speciālās olimpiādes izlasē," domā direktore.

 

Trenera Aigara Laša vadītajai Latvijas speciālo skolu izlasei "ugunskristības" bija jau Eiropas kausa izcīņas laikā Austrijā. Godam izturēti atlases mači. Labāko sešu komandu konkurencē izcīnīta pirmā vieta. Latvijas futbolisti uzveica pretiniekus no Francijas, Kazahstānas, Īrijas un Portugāles. "Grūtākā bija spēle ar Īriju," atceras Palsmanes skolēni. "Viņu komandā pretinieki bija lieli, augumā būdīgi, ap 30 gadu veci, bet tik un tā vinnējām viņus ar 1:0. Pārējās komandās gan bija skolēni."

 

Pavisam Austrijā aizvadītas astoņas dienas. Kaspars priecājas par Alpiem, jo tik augstus kalnus redzējis pirmo reizi. Mārtiņam spilgtākās atmiņas palikušas par sacensību noslēguma parādi.

 

Savukārt skola priecājas par abiem audzēkņiem un lepojas ar viņiem. "Jau tajā dienā pēc uzvaras pazvanīja Latvijas Speciālās olimpiādes direktore Dzidra Kupča un paziņoja, ka Latvijai ir zelta medaļa," patīkamo pārsteigumu atceras I. Auga.

 

Šonedēļ Palsmanes speciālās internātpamatskolas skolēni sevi varēs apliecināt kārtējās, nu jau Latvijas mēroga sacensībās. Palsmane uzņems 22. un 23. maijā Latvijas speciālo skolu speciālās olimpiādes dalībniekus vieglatlētikā.

Sports