Noskaidroti ātrākie un izturīgākie maratonā 4

Svētdien Smiltenes apkaimē aizvadīts tradicionālais "Azimuta" rudens maratons, kurā prestižajā elites grupā uzvaru izcīnīja "Mežmalas" sportists, grundzālietis Artūrs Pauliņš. Kopumā mūsējiem desmit uzvaras.

V21E grupā par vienīgo uzvaru 16,57 kilometru garajā distancē sacentās septiņi sportisti, no kuriem viens tika diskvalificēts. Ātrākais šīs grupas orientierists Pauliņš distanci veica stundā 47 minūtēs un 54 sekundēs.

Otrais finišēja "Meridiāna" sportists Valters Kaminskis. Labāko trijniekā iekļuva arī Putrālis, bet Ilmārs Ķauķītis ("DreamTeam") un Aivis Zetmanis ("Azimuts") finišēja attiecīgi ceturtais un sestais. Savukārt S21E grupa sastāvēja no divām Burkānciema dāmām - Dinas Alksnes un Elzes Pužules.

V18 grupā līdzīgi kā citās sacensībās, arī šajās bija maza konkurence. No trijiem orientieristiem 11,88 kilometrus visātrāk veica grundzālietis Kristaps Zālītis. Viņa rezultāts stunda 35 minūtes un 26 sekundes. Cīņa norisinājās starp 2. un 3. vietas ieguvējiem Andresu Sālu un pašmāju kluba sportistu Valdemāru Nulli, kurš igaunim zaudēja 48 sekundes.

V21A konkurence bija lielāka, nepārspēts palika Mārtiņš Godiņš (Lejasminda). Šīs grupas uzvarētāja rezultāts ir stunda 27 minūtes un 19 sekundes. Otrais ar rezultātu stunda 33 minūtes un 44 sekundes finišēja Edgars Spirido.

V40 grupā uzvara valcēnietim Ērikam Ūdrim, kurš pārstāvēja "Meridiānu". Ūdra rezultāts ir stunda 26 minūtes un 59 sekundes. Savukārt 4. vietas ieguvējs Māris Stabiņš finišēja gandrīz 15 minūtes vēlāk. Šajā vīru konkurencē vājākie izrādījās "Azimuta" orientieristi Aigars Dudelis un Jānis Nulle, ieņemot attiecīgi 8. un 9. vietu. Abi no grupas līdera atpalika vairāk kā par 30 minūtēm.

V50 grupā OK "Azimutam" divas medaļas, kuras izcīnīja 2. vietas ieguvējs Māris Lapiņš un 3. vietas īpašnieks Gatis Jansons. 8,98 kilometrus garajā maratona distancē viņiem neizdevās pārspēt vienīgi Ivaru Muzikantu no OK "Mona".

V21B grupā 11 orientieristu konkurencē, zaudējot tikai 34 sekundes Branguļu sportistam Edgaram Kokarevičam, 2. vietu izcīnīja Guntis Zīvers, bet piektais finišēja Uldis Velps (abi pārstāvēja Smilteni).S40 grupā "Azimuta" rudens maratona godalgas izcīnīja dalībnieces no Smiltenes un Valkas novada. Uzvarētājas godā 7,17 kilometru garajā distancē ir Aiva Skopāne no Birzuļiem, 2. Gunta Dudele ("Azimuts") un 3. Ilze Vaļģe no Valkas.

V60 grupā 7,17 kilometrus godam veica Jānis Biezais no Jaunpiebalgas un Anatolijs Štainmillers, ieņemot attiecīgi 1. un 2. vietu.

Tik pat daudz kilometrus ar 19 kontrolpunktiem veica V14 grupas zēni. Uzvaru un 3. vietu izcīnīja grundzālieši Niks Ramanis un Matīss Slikšjānis. Ramaņa pārsvars pār savu sīvāko konkurentu bija 20 minūtes. Šajā pašā vecuma grupā vienīgā meitene, kura startēja rudens maratonā, bija Elīna Skopāne.S21B grupā 5,58 kilometrus garo distanci visātrāk veica Līga Lupkina no Balviem.

Labāko vidū arī Maija Gudēna no Valkas un Aiga Dudele ("Azimuts"). Savukārt S12 grupā sīva cīņa norisinājās starp "ZVOC" un Grundzāles meitenēm. Šoreiz uzvarēja "ZVOC" pārstāve Vilma Alberinga, aiz sevis atstājot Agiju Cauni, savu kluba biedri Madaru Vaļģi un Smiltenes BJSS orientēšanās trenera Stabiņa meitu Zandu. Šajā pašā vecuma grupā zēniem par "ZVOC" sportistiem spēcīgāki bija

Grundzāles un Smiltenes orientieristi. Uzvara Ilgvaram Caunem, bet 3. vieta Reinim Putrālim.

Līdz ar "Azimuta" rudens maratonu noslēdzās OK "Azimuta" sezona, taču ar to nebūt neapsīkst sportistu aktivitātes. Viņi vienkopus pulcēsies novembra sākumā, lai godinātu šīs sezonas labākos "Azimutā 2011".