Noskaidroti “Azimuts 2008” otrās kārtas uzvarētāji

Vakar "Azimuta 2008" otrās kārtas dalībnieki orientējās Smiltenes piepilsētas mežā. Daži sacensības uztvēra kā treniņu, tāpēc skrēja samērā lēni un bez kļūdām, savukārt citi centās apsteigt savus spēcīgākos konkurentus.

 

Šoreiz sacensību dalībnieki bija ieradušies ne tikai no Valkas un kaimiņu rajoniem, bet arī no Rīgas un Balviem. Kopā piedalījās 90 orientieristu.

 

"Azimuta 2008" otrās kārtas uzvarētāji: V16 Jānis Nulle (Blome); D21B Aiga Tamme (individuāli); D40 Aiva Skopāne (Birzuļi); H50 Māris Lapiņš (Azimuts); H21 Aivis Stračinskis (B ko); H21A Artūrs Pauliņš (DreamTEAM); H21B Andris Laganovskis (Agro Smiltene); D60 Baiba Vēvere (Strenči); D10 Monta Veronika Meijere (Grundzāle); V10 Matīss Slikškjānis (Grundzāle); H14 Artis Gulbis (Grundzāle); H60 Guntis Upacers (Seniors); D21C Sandra Pētersone (Smiltene); D50 Andra Veita (Rīga); D12 Anete Čama (Grundzāle); H12 Niks Ramanis (Grundzāle); H35 Jānis Nulle (Blome); D21A Vita Cīrule (Smiltene); H45 Jānis Biezais (Seniors).

 

Nedēļas sākumā vairāki Valkas rajona orientieristi piedalījās Alūksnes "Horizonta" pirmajā kārtā, tostarp arī grundzālietis Māris Stabiņš, kas ietekmēja viņa rezultātu šajās sacensībās.

 

 

"Piedalījos sacensībās divas dienas pēc kārtas, tāpēc arī rezultāts "Azimuta" otrajā kārtā nav tik augsts," saka trešās vietas ieguvējs savā vecuma grupā M. Stabiņš.

 

Viņš skolo daudzus jaunos orientēšanās sporta entuziastus, kuri abās "Azimuta 2008" kārtās ir uzrādījuši labus rezultātus. Pirmās vietas ieguvēja D12 grupā grundzāliete Anete Čama ar orientēšanās sportu aktīvi nodarbojas jau kopš 1. klases.

 

 

"Anete brauc uz daudzām sacensībām, tikai finansiālās iespējas ir ierobežotas. Viņai ir nepieciešams labs kompass un labi apavi," atklāj Anetes skolotājs M. Stabiņš. Viņš piebilst, ka orientieristei būtu nepieciešams sponsors.

 

Grundzālieši priecājas, ka pagasta pašvaldība sportistus atbalsta, sedzot viņiem ceļa izdevumus uz ''Azimuta'' sacensībām.

 

Tāpat kā "Azimuta 2008" pirmā kārta, arī otrā Valkas rajona orientieristam Artūram Pauliņam bija veiksmīga. "Tas bija kā treniņš, jo skrēju samērā lēni - precīzi un bez kļūdām," komentē A. Pauliņš.Jaunietis pastāstīja, ka tagad skriet ir daudz vieglāk, jo kokiem lapas nav saplaukušas, toties vasarā būs ko censties.

Sports