Noslēdzies piektais Cēsu velomaratons

Aizvadītās nedēļas sestdienā norisinājās piektais Cēsu velomaratons, kurā 60 kilometru garajā sporta klasē uzvaru izcīnīja "Rietumu-Delfin" komandas riteņbraucējs Ivars Prokofjevs, bet no bijušā Valkas rajona riteņbraucējiem ātrākais izrādījās Jānis Rezins, kurš ieņēma trešo vietu.

Jau piekto gadu velomaratons norisinās vienā no senākajām un skaistākajām Latvijas pilsētām - Cēsīs. Šogad tas reizē bija arī "Trek-Philips" MTB seriāla piektais posms. Trijos dažādos braucienos uz starta izgāja ap 500 riteņbraucēju no Latvijas, Igaunijas, Slovākijas un Krievijas.

Prestižajā 60 kilometru garajā "Trek-Philips" maratonā uzvaru izcīnīja "Rietumu-Delfin" komandas riteņbraucējs cēsinieks Ivars Prokofjevs, kurš distanci veica 2 stundās 10 minūtēs un 56 sekundēs, par 30 sekundēm apsteidzot savu komandas biedru Dmitriju Sorokinu.

Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa 21 gadu vecais "ZZK" komandu pārstāvošais smiltenietis Jānis Rezins juniors, kurš no Prokofjeva atpalika par nedaudz vairāk kā divām minūtēm. U-23 grupā Rezinam junioram otrā vieta.

Savās vecuma grupās no Smiltenes novada sportistiem 60 kilometru garajā distancē labāko trijniekā iekļuva Inga Ērgle, kura finišēja otrajā vietā U-23 grupā sievietēm. "Trek-Philips-Sport 2000" komandas riteņbraucēja distanci veica 3 stundās 7 minūtēs un 41 sekundē, no uzvarētājas Madaras Fūrmanes ("Valmieras piens") atpaliekot par 15 minūtēm.

Tikmēr V-50 grupā vīriem otrajā vietā ierindojās "Smiltenes" komandas riteņbraucējs Guntis Viļums, kurš no posma uzvarētāja Viestura Kazaiņa atpalika vairs tikai par vienu minūti un vienu sekundi. Labāko desmitniekā iekļuva arī "4 Sekundes" pārstāvis Jānis Brakovskis, kuram astotā vieta U-23 grupā, un Guntars Baranovskis ("Smiltene"), kurš izcīnīja septīto vietu V40 grupā.

30 kilometru garajā "Draugiem.lv" braucienā absolūtajā vērtējumā uzvaru izcīnīja "NN Sporta kluba" pārstāvis Reinis Mārtiņš Priedītis, savukārt no Smiltenes novada riteņbraucējiem augstāko rezultātu uzrādīja "EMU" komandas pārstāvis Mikus Sarma, ierindojoties 21. vietā.

Savās vecuma grupās uz goda pjedestāla no mūsējiem kāpa Rūta Brakovska no "4 Sekundēm", kura izcīnīja otro vietu jauniešu konkurencē, par deviņām minūtēm atzīstot igauņu sportistes Mari Līs pārākumu.

Ceturtajā vietā šajā klasē ierindojās Rūtas komandas biedrene Nelda Dinga. V12 grupā ceturto vietu izcīnīja vēl viens "4 Sekundes" pārstāvis Ivo Šnē. V14 grupā startēja uzreiz divi "4 Sekundes" komandas riteņbraucēji. Agnis Sirmais izcīnīja piekto, bet Roberts Kazainis septīto pozīciju.

Jau svētdien Tukumā norisināsies SEB Latvijas čempionāta kalnu divriteņu maratona sestais posms.