Novadniece Hanna Gabriela Ziemiņa pārliecinoši labo Latvijas rekordu šķēpmešanā

Izcilu panākumu paveikusi Smiltenes novada talantīgā šķēpa metēja Hanna Gabriela Ziemiņa, kura Ventspilī notikušajā Latvijas U16 vecuma grupas čempionātā vieglatlētikā šķēpa mešanas sacensībās laboja valsts rekordu un izcīnīja zelta godalgu. Augsto trešo vietu puišu sacensībās izcīnīja Kristers Krauklis. 

Smiltenes BJSS jaunie vieglatlēti aizvadītās nedēļas nogalē devās uz Ventspili, kur norisinājās Latvijas čempionāts vieglatlētikā U16 vecuma grupā. Lielākās cerības smiltenieši pamatoti varēja saistīt ar šķēpmetējiem, kas jau vairākus gadus desmitus sevi apliecinājuši starp labākajiem kā Latvijā, tā visā pasaulē. 

Meiteņu sacensībās starp pašām galvenajām favorītēm bija jāuzskata trenera Guntara Marksa audzēkne Hanna Gabriela Ziemiņa, kura sevi lieliski bija apliecinājusi jau sezonas ievadā. Kopumā sacensībās piedalījās 23 sportistes. Hanna Gabriela Ziemiņa sacensības iesāka ar 48 metru un 37 centimetru tālu metienu, kas jau tobrīd deva drošu pirmo vietu. Tomēr turpinājums Smiltenes sporta centra sportistei bija vēl krāšņāks. Trešajā mēģinājumā šķēps piezemējās pie 50 metru un 88 centimetru tālas atzīmes. Sekoja 50 metru un 43 centimetru tāls metiens, kā arī 51 metra un 33 centimetru rezultāts.

Spilgtu punktu savai lieliskajai sērijai trenera Guntara Marksa audzēkne pielika noslēdzošajā metienā. Ziemiņas mestais šķēps piezemējās pie 58 metru un 88 centimetru tālas atzīmes. Sasniegtais rezultāts ir jauns Latvijas U16 grupas rekords un viens no pasaules labākajiem rezultātiem. Hanna Gabriela pārliecinoši kļuva arī par valsts čempioni. Otro vietu ieguva Sandra Brikmane (42 metri un 59 centimetri), bet labāko trijnieku noslēdza Rēzija Špone (41 metrs un 78 centimetri).

Sekmīgi sevi puišu sacensībās apliecināja trenera Ingara Grēna audzēknis Kristers Krauklis. Talantīgais sportists savu metienu sēriju iesāka ar 49 metru un 19 metru tālu metienu, kas deva otro vietu. Pirmajā metienā sasniegto rezultātu Krauklis uzlaboja noslēdzošajā metienā, kad viņa mestais šķēps piezemējās pie 49 metru un 38 centimetru tālas atzīmes. Sacensību noslēgumā tas deva bronzas medaļu. Uzvarēja Toms Žmuida (53 metri un 59 centimetri), bet otrais bija Klāvs Bogdanovs (51 metrs un 85 centimetri). 

Lielisku pieredzi citās vieglatlētikas disciplīnās guva arī citi jaunie Smiltenes  novada vieglatlēti. 

Sports