Nūjas meistari kārto rēķinus 2

Spēlēt grib visi, taču uzņemties organizēšanas darbu nevēlasValkas ģimnāzijas sporta hallē ir noslēdzies Valkas pilsētas 2009. gada atklātais čempionāts florbolā. Noslēgumā spēlēja tikai piecas komandas un līdzekļu taupīšanas nolūkā organizatori izlēma čempionātu pabeigt vienā dienā.

Fotoreportāža šeit! 

 

"Jau esam izrunājušies par nākamo čempionātu un domāju, ka to organizēsim tā, lai spēles sāktos oktobrī vai novembrī. Šis faktiski bija divu dienu turnīrs, nevis čempionāts. Protams, skatītājiem būtu interesantāk, ja to visu pastieptu garumā," uzskata sacensību galvenais tiesnesis Andris Dainis. Viņš priecājas, ka uz spēlēm spēja savākties Valkas jaunieši - "Torpēdas" - un uzspēlēt sava prieks pēc. Tiesa, pēc tam puiši atzinās, bez nopietniem treniņiem kāju muskuļiem tā bija pārlieku liela slodze.

 

Sacensības noslēdzās ar īstu saldēdienu skatītājiem - pagarinājumu un soda metienu sēriju starp "Mazsalaca I" un "Mazsalaca II", cīnoties par trešo vietu. Uzvarēja pirmā komanda.

 

Valkas "Čomi" uzvarēja visus pretiniekus un kļuva par čempioniem. "Protams, esam priecīgi un it kā nebūtu iemesla žēloties, tomēr iepriekšējo gadu čempionātu formāts man patika labāk, varēja vairāk izspēlēties. To atzina arī citu komandu florbolisti. Pērn par nedaudz lielāku dalības maksu dabūjām izspēlēties pamatīgi," uzskata komandas kapteinis un menedžeris Ilvars Rullis.

 

 

Viņš komandā ir vecākais dalībnieks, bet dēls Aivars - jaunākais. Vecuma diapazons "Čomiem" ir neparasti plašs. Grūtākās spēles bijušas pret FK "Valka I" un Mazsalacu. Abas šīs komandas arī izcīnīja 2. un 3. vietu. I. Rullis pieļauj, ka vietu sadalījums starp šīm komandām varēja būt arī citāds.

 

 

Šoreiz veiksmes dieviete bija "Čomu" pusē, bet, kā zināms, veiksme parasti ir stiprāko pusē. Nebija viegli arī ar "Mazsalaca II", jo viņiem tā bija pirmā spēle, bet "Čomiem" jau trešā un jaunie Mazsalacas zēni valcēniešus pārliecinoši noskrējuši.

 

Rezultatīvākais spēlētājs čempionātā bija čomists Ēriks Akulovs. Viņa kontā astoņi vārti un sešas rezultatīvas piespēles.

 

"Man kā trenerim galvenais uzdevums bija panākt, lai FK "Valka I" puiši maksimāli labi nospēlētu tikai ar saviem spēkiem, nevis pieaicinot florbolistus no malas, kas, iespējams, ļautu uzvarēt," komentē kluba treneris Dainis Ābols.

 

 

Viņš uzskata, ka izcīnītā 2. vieta ir ļoti labs rezultāts. Raugoties uz spēlētājiem, treneris redz nelielu, tomēr jūtamu izaugsmi. Nākamajā sezonā tai jāizpaužas vēl redzamāk. Maija vidū notiks turnīrs "Robežkauss 2009", un tas atkal būs laba spēku pārbaude ar agrāk nezināmiem pretiniekiem.

 

D. Ozols nav vienas dienas turnīru cienītājs, tomēr ir priecīgs, ka kāds uzņemas florbola turnīru rīkošanu. "Mīnusus citu rīkotajos mačos saskatīt nav grūti. Esmu runājies ar vairākiem komandu vadītājiem, taču uzņemties organizēšanas darbu neviens nevēlas, tāpēc visu cieņu sporta halles vadītājam Andrim Dainim, kurš kopā ar sekretariātu lieliski tika galā ar visiem pienākumiem," uzskata treneris. Protams, formātā 2x15 minūtes lielāku lomu spēlē veiksme un iznākums nav tik objektīvs kā, spēlējot 3x20 minūtes.

Komentāri 2

fans

Kauns par FK"Valka 2" Komandas kapteinis nevar savākt komandu:):):) Deputātu dēliņi pēc tam vainu citur meklēja.Kauns par jums.......

pirms 12 gadiem, 2009.03.30 22:08

Sports