Oficiāli apstiprināts, ka Kārlis Skrastiņš katastrofā gājis bojā 2

Jaroslavļā trešdien nogāzusies lidmašīna, kurā lidoja Jaroslavļas Lokomotiv hokeja kluba spēlētāji, ziņo aģentūra Interfax. Katastrofā dzīvību zaudējuši 43 cilvēki, tikai divi ir izdzīvojuši, vēstī LifeNews. Latvijas Ārlietu ministrija, kā arī Krievijas varas iestādes oficiāli apstiprinājušas informāciju, ka katastrofā dzīvību zaudējis arī latviešu hokejists Kārlis Skrastiņš.

Lidmašīnā Jak-42, kuras tika būvētas pagājušā gadsimta 70. un 80.gados, bija 45 cilvēki, ziņo LifeNews. Vienīgie izdzīvojušie bija lidmašīnas borta inženieris Aleksandrs Sizovs un uzbrucējs Aleksandrs Gaļimovs, kuri smagā stāvoklī nogādāti slimnīcā. Gaļimovam ir 80% ķermeņa apdegum. Mediķi iepriekš izteicās, ka hokejists, visticamāk, neizdzīvos.

Vēlāk arī parādījās ziņas, ka hokejists ir miris, tomēr vēlāk Jaroslavļas slimnīcas ārsts noraidīja izskanējušo informāciju un uzsvēra, ka hokejists ir joprojām dzīvs un atrodas reanimācijā. "Viņam ir apdeguši aptuveni 90 procenti ķermeņa, elpceļi, kā arī spēcīgi sasitumi. Viņš ir dzīvs un domāju, ka tuvākajā laikā dzīvos, bet kā būs tālāk, redzēsim," Pirmā kanāla raidījumā Pustj Govorjat sacīja kāds Jaroslavļas slimnīcas ārsts.

Publicēts oficiālais bojāgājušo personu saraksts. Dzīvību katastrofā zaudēja 26 Krievijas pilsoņi, kā arī 11 ārvalstnieki, viņu vidū kanādiešu treneris Breds Makrimons, zviedrs Stefans Lēvs, Ukrainas pilsonis Aleksandrs Vjuhins, čehi Karels Rahūneks, Jans Mareks un Jozefs Vasīčeks, slovāks Pavols Demitra, mūsu Kārlis Skrastiņš, baltkrievs Ruslans Salejs, kā arī Roberts Dītrihs, kuram ir gan Krievijas, gan Vācijas pases.

Lidsabiedrības Jak-serviss lidmašīna Jak-42 izlidoja no Tunošnas lidostas Jaroslavļā, taču nav spējusi uzņemt augstumu, aizķērusi radio antenu un nogāzusies zemē netālu no lidlauka. Lidmašīnas korpuss sadalījies vairākās daļās un aizdedzies.

Divkārtējā KHL čempionvienība ar šo lidmašīnu bija ceļā uz Minsku, kur ceturtdien bija paredzēta komandas šis sezonas pirmā spēle ar vietējo klubu "Dinamo".

"Tā ir taisnība, nokrita lidmašīna ar "Lokomotiv" komandu," aģentūrai BNS sacījis Lokomotiv preses sekretārs Vladimirs Malkovs, kurš ar komandu izbraukumā nedevās. "Vairāk pašlaik neko nezinām, viens vai divi cilvēki ir kritiskā situācijā," viņš sacīja.

Malkovs nevarēja apstiprināt, kuri spēlētāji iekāpuši lidmašīnā, jo pats tobrīd nav bijis klāt. No plašāka skaidrojuma Malkovs atturējās, sakot, ka klubā ir traģēdija, kuru viņš nespēj komentēt.

Trešdien Ufā notika Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonas atklāšanas spēle, kurā vietējais klubs Salavat Julajev tikās ar Mitišču Atlant vienību. Mačs tika pārtraukts 15.minūtē, un KHL prezidents Aleksandrs Medvedevs paziņoja traģiskos jaunumus.

Vēlāk pēc rīkotāju un abu komandu pārstāvju sanāksmes tika nolemts spēli neturpināt.

Komentāri 2

fane

Dvēseles mieru aizgājējam un izturību piederīgajiem ! Lai visi augstākie spēki Jums palīdz pārzdīvot zaudējumu.

pirms 9 gadiem, 2011.09.08 08:35

Līdzjutēja

Prātam neaptverams zaudējums. Viņiem visiem vajadzēja vēl dzīvot un dzīvot, bet liktenis ir nežēlīgs,diemžēl... Līdzjūtība piederīgajiem.

pirms 9 gadiem, 2011.09.09 13:12

Sports