Orientējas grundzālieši

20. septembrī Saulkrastu apvedceļa tuvumā notika orientēšanās sacensības "Kāpas kausi" un "Saulkrastu balva 2009".

 

Sacensībās piedalījās arī pieci Grundzāles orientieristi. Vīriešu Elites grupā 11 kilometru garajā distancē ar 30 kontrolpunktiem Artūrs Pauliņš ieguva 3. vietu. Līdz piektajam kontrolpunktam Artūrs bija grupas līderis, tad neprecizitāte skrienot uz sesto kontrolpunktu viņu nobīdīja uz 3. vietu.

 

V14 grupā 2. Kristaps Zālītis. Arī Kristaps distances sākumā bija savas grupas līderis, bet pie sestā kontrolpunkta viņu apsteidza viens no Latvijas kausa līderiem šajā grupā Kārlis Kosmačevs. Otro uzvaru šajā nedēļas nogalē S8 grupā izcīnīja Zanda Stabiņa. Šoreiz grundzāliete pārspēja arī visas S10 grupas meitenes, kam bija vienāda distance ar S8 sportistēm.

 

Māris Stabiņš startēja V35 grupā un deviņus kilometrus garajā distancē pamanījās zaudēt trešās vietas ieguvējam nepilnu minūti. "Šo sacensību īpatnība bija dzelzceļa šķērsošana. Garāko distanču veicējiem tas bija jādara četras reizes," bilst M. Stabiņš.

 

Pirmās lielās orientēšanās sacensības bija Renāram Akminam. Viņam galvenais uzdevums bija atrast visus kontrolpunktus. Ar šo uzdevumu jaunais orientierists tika galā veiksmīgi, finišējot piektais V8 grupā.

Sports