Orientējas “Siguldas rudenī”

3. oktobrī Turaidā jau 37. reizi notika orientēšanās sacensības "Siguldas rudens". Startam bija pieteikušies 116 dalībnieki. Sacensības notikušas kartē ar izteiktu gravu tīklu. "Pirms tām organizators Māris Mitrēvics lūdza visiem uzmanīties no slidenajām gravām, kā arī bebru nograuztajiem asajiem krūmu stumbriem.

Tas tiešām bija liels pārsteigums, ka Turaidas gravās sākuši dzīvot bebri," saka "Siguldas rudens" dalībnieks Māris Stabiņš.

Viņam distancē izdevās redzēt mežacūku sivēnu baru, kurā bija aptuveni desmit jau paaugušies sivēni. Šis ir lielākais meža dzīvnieku skaits, ko 25 orientēšanās sportā pavadīto gadu laikā M. Stabiņam ir nācies redzēt vienkopus.

Smiltenes novada orientieristiem divās vecuma grupās izdevās tikt pie dubultuzvarām. V12 grupā uzvarēja Smiltenes BJSS audzēknis Matīss Slikšjānis, aiz sevis atstājot savu treniņu biedru Niku Ramani.

Savukārt V45 grupā 1. Pēteris Kokarēvičs un 2. Aigars Dudelis. V10 visus konkurentus pārspēja Ilgvars Caune, bet viņa trenerim M. Stabiņam, startējot V35 grupā, neizdevās pārspēt Latvijas Orientēšanās federācijas prezidentu Jāni Lazdānu un viņš finišēja 2. vietā. Augstā ceturtā vieta S10 grupā Elīnai Skopānei.