Orientēšanās: Dažiem karjeras sākums, citam bēgšana no vecuma

"Gluži kā sacensības ārzemēs. Stāvas un bīstamas nogāzes, gravas ar piekritušiem kokiem - priekš Latvijas tas ir kaut kas neredzēts," tā ar sajūsmu orientēšanās sacensības "Cēsu rudens", kas ir arī Latvijas kausa etaps, raksturo šī sporta veida entuziasts Aldis Lapiņš.

 

Žagarkalna un Ozolkalna apkārtnē pie stāvajām un reizē bīstamajām Gaujas nogāzēm Valkas rajona orientieristi sīvā konkurencē devās "Cēsu rudens" distancē. No 14 Valkas rajona sportistiem trīs savās vecuma grupās izcīnīja godalgas.

 

"Nu tur bija ļoti augsti kalni, grūti sacensties, bet tas bija interesanti. Rezultāts ne visai apmierina, jo paliku 19. no 30 dalībniekiem. Zinu, ka varēju labāk," saka V16 grupas sportists Edgars Spirido.

 

Viņš cenšas pēc iespējas biežāk piedalīties orientēšanās sacensībās, lai būtu lielāka pieredze. "Šis ir pirmais gads, kad ar orientēšanos nodarbojos ļoti nopietni. Tas man ir vairāk kā sports, nevis hobijs,"atklāj pusaudzis.

 

V40 grupas dalībnieks blomēnietis Jānis Nulle stāsta, ka šīs bijušas svarīgas sacensības. Arī konkurence spēcīga, bijis par ko pacīnīties. "Protams, interesantāk skriet, ja ir lielāka konkurence. Apvidus tur bija diezgan sarežģīts un kalnains, grūtāk skriet," saka J. Nulle, kuram orientēšanās esot bēgšana no vecuma.

 

Lai gan šoreiz viņš savā vecuma grupā palika 8. vietā, bieži vien ar dēliem Valdemāru un Jāni sacensībās iekļūst labāko trijniekā.

 

Īpaši veiksmīgi savas orientēšanās gaitas uzsākusi Birzuļu pamatskolas skolniece Elīna Skopāne, kura arī "Cēsu rudenī" S8 grupā izcīnīja 2. vietu. "Man patīk, ka var izlikt savu spēku un cīnīties par vietām," pārliecinoši stāsta astoņus gadus vecā orientieriste.A. Lapiņš uzslavē jauno sportisti, sakot, ka viņa lielajās sacensībās nereti gūst augstus rezultātus.

 

Valkas rajona orientieristu rezultāti "Cēsu rudenī": S12 grupā 8. vietā Anete Čama; S21B 8. Aiva Skopāne; S45 3. Gunta Dudele; S8 2. E. Skopāne; V10 4. Matīss Slikšjānis, 10. Ilgvars Caune; V12 23. Nils Melbārdis; V16 19. E. Spirido; V21B 7. Māris Stabiņš; V40 8. J. Nulle; V45 1. Ēriks Ūdris, 8. Aigars Dudelis, 16. Aigars Savicskis; V65 5. Guntis Upacers.

 

 

Būs kopvērtējumsJāpiebilst, ka veiksmīgi noslēgusies ir arī "Azimuta" 2008. gada sezona, kurā pavisam bija 16 kārtas. Sportistu kopvērtējuma rezultātus publicēsim kādā no nākamajiem "Ziemeļlatvijas" numuriem.

Sports