Orientēšanās: Divi zelti mūsējiem

8. un 9. augustā Valmieras novada Brenguļu pagasta Pūpolos notika Latvijas kausa izcīņas 8. posms orientēšanās sportā.

Šajās dienās orientieristi vienlaicīgi sacentās arī par Valmieras čempionu tituliem visās vecuma un meistarības grupās.

Sacensības notika Gaujas krastā ar vidējām un sīkām reljefa formām. "Pārsvarā priežu mežā, bet vietām bija jāskrien cauri pamežam, ar papardēm un avenājiem. Vairāku grupu sportistiem nācās sastapties arī ar Gaujas vecupēm," stāsta orientierists Māris Stabiņš.

Pirmajā dienā sacensības notika garajā distancē, bet otrajā - vidējā. Garajā distancē no OK "Azimuts" sportistiem uzvaras izcīnīja: S8 grupā Annija Slikšjāne; S12 Anete Čama; S45 Gunta Dudele un V55 Aldis Lapiņš.

Vidējā distancē mūsējiem uzvarēt neizdevās, bet divu dienu summā A. Čama un A. Lapiņš tika kronēti par Valmieras čempioniem. Anetei šī jau ir piektā uzvara pēc kārtas Latvijas kausa posmos.

2. vieta A. Slikšjānei, G. Dudelei un Artūram Pauliņam, kuram V21E grupā no pirmās dienas sestās vietas izdevās pakāpties uz otro, piekāpjoties tikai Latvijas izlases līderim Mārtiņam Sirmajam. 5. vietā V12 Matīss Slikšjānis; V14 Valdemārs Nulle un V45 Aigars Dudelis.

Vēl vietas pirmajā desmitniekā ieguva: 8. vietā V12 Nils Rolands Melbārdis, bet 9. vietas abiem Jāņiem Nullēm V18 un V40 grupā. Valcēnietis Ēriks Ūdris V45 grupā uzvarēja vidējā distancē, bet divu dienu summā ierindojās otrajā vietā.