Orientēšanās: Ieguldītais darbs nesis augļus

Sportistu ieguldītais darbs treniņos ir nesis augļus, jo vairāki Valkas orientieristi sacensībās „Ziemeļu divdienas" un „Saulkrastu sprints" kāpa uz goda pjedestāla.

 

19.un 20. aprīlī Lilastē notika Latvijas kausa 2.etapa orientēšanās sacensības „Ziemeļu divdienas", kurā veiksmīgi startēja arī Valkas rajona orientieristi.

 

Māris Stabiņš sacensību apvidu raksturo kā viegli skrienamu priežu mežu piejūras dabas parkā, ar interesantu un sarežģītu kāpu reljefu. „Apvidus kopumā bija patīkams priekš orientēšanās," piebila M. Stabiņš.

 

Pirmā diena vienlaicīgi orientieristiem bija arī atlases sacensības uz Eiropas čempionātu Ventspilī. Tāpēc V20 grupai, kur startē Valkas rajona sporta skolas audzēknis Artūrs Pauliņš, bija vienāda distance ar Elites grupu. Kopā par tiesībām startēt Ventspilī cīnījās 57 sportisti. A. Pauliņam savā grupā 4.vieta, bet summējot rezultātus ar Elites grupu - 7. vieta.

 

„Latvijas pieaugušo izlasē vieta ir astoņiem sportistiem, tāpēc interesanti, ka starp labākajiem vīriešiem iekļuva četri juniori," saka M. Stabiņš.

 

Šī pati tendence turpinājās arī vakarā, kad notika sacensības „Saulkrastu sprints", - A. Pauliņam Elites grupā 7. vieta. Viņš 3,2 kilometrus garajā distancē, kas vijās cauri Saulkrastu centram, gar Pēterupes krastiem un pāri piejūras kāpām, 3. vietas ieguvējam zaudēja tikai 7 sekundes.

 

Diemžēl starts Eiropas čempionātā Artūram Pauliņam var iet secen, jo šajā laikā viņam būs jākārto eksāmeni, lai veiksmīgi absolvētu Smiltenes ģimnāziju.

 

Elites grupā sievietēm divu dienu summā Dacei Gaigalai 4. vieta, bet Lienei Brūvelei 5. Sprinta distancē D. Gaigalai 2. vieta, L. Brūvelei 15. vieta. Dace ar šo startu nodrošināja sev vietu Latvijas izlasē.

 

Sacensībās „Ziemeļu divdienas" kopvērtējumā 2. A. Pauliņš (V20), 8. Sendijs Kangro (V18), bet 14. Ilmārs Ķauķītis. V16 grupā vislabāk no mūsējiem veicās Mārtiņam Oroveram - 15 vieta, bet V40 grupā Jānim Nullem izdevās sasniegt 8. augstāko rezultātu. Anetei Čamai 18 meiteņu konkurencē 7. vieta (S12), savukārt Nikam Ramanim 39 puišu konkurencē 10. vieta (V12).

 

„Saulkrastu sprintā" 1. vietu izcīnīja S. Kangro (V18), pierādīdams to, ka treniņos ieguldītais darbs ir nesis augļus. 3. vietā Aldim Lapiņam (V55). A. Čamai nācās piekāpties divām Saulkrastu meitenēm un vienai rīdziniecei, tāpēc 4. vieta, toties četras vietējās viņa atstāja aiz sevis. Vēl labāko desmitniekā no Valkas rajona sportistiem savās grupās tika I. Ķauķītis, N. Ramanis, M. Orovers un M. Stabiņš.

Sports