Orientēšanās: Latvieši pirmie arī Igaunijā

Trīs dienu orientēšanās sacensībās Igaunijā "Ilvess 3" veiksmīgi startēja daudzi Valkas rajona orientieristi. Gandrīz 700 dalībnieku konkurencē uz goda pjedestāla kāpa arī mūsu sportisti.

 

Valkas rajona sportisti Trīs dienas Tahevas un Harglas apkārtnē, kas atrodas ļoti tuvu Latvijas robežai, sacentās ar orientieristiem no Igaunijas, Somijas, Lietuvas, Anglijas, Krievijas, Zviedrijas un Jaunzēlandes. Igauņu orientēšanās sacensībās "Ilvess 3" bija manāmi daudzi latvieši no dažādiem novadiem.

 

Orientēšanās kluba "Azimuts" vadītājs Aldis Lapiņš "Ilvess 3" apvidu raksturo, kā atbilstošu lielām sacensībām. Ja sākumā bija regulārs stigu tīkls, kas atviegloja orientēšanos, tad vēlāk daudzie purvi un ūdeņainās vietas, kā arī izcirtumi un jaunaudzes orientēšanos padarīja sarežģītu un reizē interesantu.

Gūst labus rezultātus

 

Atsevišķās dienās Igaunijas sacensībās labus rezultātus uzrādīja S21B grupas dalībniece Antra Ķikute (2. vieta) un V45 grupas orientierists Ēriks Ūdris (4. vieta). Tomēr kopvērtējumā šo sportistu rezultāti netika noteikti.

 

Valkas rajona labāko orientieristu rezultāti: 1. vietu izcīnīja Artūrs Gulbis (V16B grupā), Valdemārs Nulle (V12A); 2. vietā Anete Čama (S12B), Jānis Nulle (V16B), Niks Ramanis (V12B) un Aldis Lapiņš (V55); 3. vietā Matīss Slikšjānis (V10A), kuram šis bija pirmais starts ārzemēs, Māris Stabiņš (V21B); 5. vietā Otārs Putrālis (V35); 6. vietā Pēteris Ķikuts (V12B); 9. vietā Sendijs Kangro (V18) un Nils Melbārdis (V12B) . Arī Nilam šīs bija pirmās sacensības ārzemēs.

 

Desmitniekā neiekļuva, bet godam 28 dalībnieku konkurencē cīnījās Emīls Ozoliņš ( V10BNR), kurš ieņēma 11. vietu. 12. vieta - blomēnietim Jānim Nullem (V40), bet 14. vietās iekļuva divi rajona orientieristi - Spirido Edgars (V16B) un Niks Stālmeisters (V10B).

Sports