Orientēšanās: Latvijas juniori – sestie ātrākie pasaul

No 6. līdz 11. jūlijam Itālijā notika Pasaules čempionāts orientēšanās sportā. Nopietnā konkurencē sacensībās startēja arī grundzālietis Artūrs Pauliņš, kurš uzrādīja teicamus rezultātus.

 

Sacensību pirmajā dienā sportisti veica 3,1 km garu sprinta distanci pa šaurajām Itālijas Alpu pilsētiņas ielām. Artūrs junioru čempionātu iesāka ar lielisku sniegumu - viņš izcīnīja 13. vietu 169 dalībnieku konkurencē.

 

 

Treneris Māris Stabiņš atklāj, ka Artūrs, sazinoties ar viņu, atzinis, ka šis bijis sarežģītākais sprints, kādu viņš jebkad skrējis. Netālu no finiša Artūrs traumējis roku. Pēc sacensībām tai nācies uzlikt šuves.

 

Nākamajā dienā sacensības notika garajā distancē. Apvidus bija akmeņains, līdz ar to sarežģīts. Tas atradās 2000 metrus virs jūras līmeņa. Distance - vairāk nekā deviņus kilometrus gara.

 

 

Dienas vidū uznāca spēcīgs negaiss, un karte bija praktiski nesalasāma. M. Stabiņš norāda, ka visi apstākļi ietekmējuši Artūra rezultātu. Viņš finišējis 34., taču noskaidrojies, ka izlaidis astoto kontrolpunktu. Līdz ar to viņš diskvalificēts.

 

Tad sekoja brīvdiena, kurā sportisti varēja atgūt spēkus. Vidējās distances finālā Artūrs uzrādīja 23. rezultātu. Pēdējā dienā juniori sacentās stafetēs. Latvijas komandai pirmo etapu veiksmīgi iesāka Zemgus Žagata. Viņš vairākos kontrolpunktos ieradās pirmais. Stafeti Z. Žagata nodeva Andrim Jubelim kā piektais, atpaliekot tikai 33 sekundes no līderkomandas.

 

 

Savukārt A. Jubelis Artūram Pauliņam stafeti nodeva kā astotais. Viņš no līdera komandas atpalika vairāk kā piecas minūtes. Artūrs finišu sasniedza kā septītais. Tomēr, tā kā no katras valsts oficiālajos rezultātos tiek ieskaitīta tikai viena - ātrākā komanda, mūsējie stafetēs ieguva sesto vietu (pirms mūsējiem finišēja divas zviedru komandas).

Sports