Orientēšanās: No latviešiem visaugstākā vieta

Valkas rajona sportisti trīs pārsteigumiem pilnas dienas pavadīja Igaunijā, kur Losi un Obinitsas apkaimē risinājās trīsdesmitās jubilejas sacensības orientēšanās sporta stafetēs "ILVESTEADE".

 

Grundzālietis Māris Stabiņš uzskata, ka sacensības bijušas interesantas, jo pirmajā dienā visu etapu dalībniekiem starts bija vienlaicīgi. "Finišā vienas komandas dalībnieku laiki tika summēti, tādējādi iegūstot komandas rezultātu," piebilst orientierists.

 

Tie dalībnieki, kas pirmajā dienā orientējās ilgāk par pusstundu pamatīgi izmirka, jo tos pārsteidza stiprs pērkona negaiss ar krusu. Orientēšanās kluba "Azimuts" vadītājs Aldis Lapiņš atklāj, ka sportojot tik stirpu negaisu vēl nebija nācies piedzīvot.

 

Lai nepieviltu komandu, pat negaisa laikā katra minūte bija nozīmīga, tāpēc distanci nācās turpināt.No Latvijas orientieristiem visaugstāko vietu ieguva "Azimuta" komanda, kurā šoreiz startēja arī "Meridiāna" pārstāvji. Viņi startēja grupā NM 10 - 14 un izcīnīja 1. vietu triju dienu summā, par sešpadsmit minūtēm apsteidzot Igaunijas sportistus no orientēšanās kluba "Voru".

 

"Azimuta" komandā startēja Anete Čama, Marta Jansona un Emīls Dzalbs. "Mūsu jaunie orientieristi sacensībās bija vareni. Viņi ieguva arī līderu krekliņus," saka A. Lapiņš.

 

Valkas rajona sportistu prieks par šīs komandas uzvaru ir liels, jo starp 18 komandām jaunie orientieristi izrādījās labākie. Jāpiebilst, ka komandā startēja arī divas meitenes, kaut arī pēc noteikumiem vajadzēja būt tikai vienai.

 

Otra "Azimuta" komanda, summā piekāpjoties pirmajai par stundu un deviņām minūtēm, ierindojās 10. vietā. Šajā komandā startēja Pēteris Ķikuts, Ieva Šķestere un Ieva Cekule.

 

Sacensībās piedalījās arī divas "Azimuta" veterānu komandas. Vienā no tām, kurā startēja Aldis Lapiņš, Jānis Biezais un Gunta Lebedoka, komanda uzrādīja otro labāko rezultātu, par vairāk kā stundu pārspējot trešās vietas ieguvējus. Tomēr viņi netika vērtēti, jo komandā bija igauņu orientierists, ko latviešiem aizdeva kaimiņvalsts sportisti. "Izrādījās, ka orientierists ir jaunāks, kā to prasīja sacensību nolikums," saka A. Lapiņš.

 

Otru komandu, kurā startēja Ēriks Ūdris, Jānis Nulle un Māris Stabiņš, sacensību otrajā dienā piemeklēja neveiksme - nejauši desmit kilometru distancē izlaida vienu kontrolpunktu. Līdz ar to triju dienu summā rezultāts netika iegūts.

 

Valkas rajona orientieristi brīvajā laikā apmeklēja mākslīgi veidotās alas pie Piusas upes netālu no Obinitsas, kā arī iespaidīgas smilšakmens klintis.

Sports