Orientēšanās sacensības "Cēsu rudens" aizvadītas

22. un 23. septembrī orientēšanās klubs" Meridiāns" aicināja orientieristus uz Cēsu pusi, kur ik gadu rudens iestāšanās tiek atzīmēta ar "Cēsu rudens" sacensībām, kas šogad bija arī 13. Latvijas kausa posms un 4. Latvijas stafešu kausa posms.

Sacensībām izvēlēts apvidus Pārgaujas novada "Muižniekos", kur blakus norisinājās "Cēsu rudens" sacensības arī pagājušajā gadā. Līdzīgi kā pirms divām nedēļām Latvijas čempionātā Turaidā, apvidus, kas atrodas Gaujas upes krastos, izaicināja ar lielām reljefa formām un izteiktām gravu sistēmām (augstumu starpība apvidū 60m). Skrienamība no labas līdz vidējai, ar vietām kritušiem kokiem un biezāku veģetāciju.

"Cēsu rudens" parasti arī ir vienas no sezonas otrajā pusē dalībnieku skaita ziņā kuplāk apmeklētajām sacensībām, un šis gads nebija izņēmums, jo uz starta stājās vairāk kā 600 orientieristi, tostarp virkne spēcīgu elites sportistu. Dāmu elitē par uzvaru cīnījās Sandra Grosberga, Līga Valdmane, Laura Vīķe, Kristīne Bertuka, Irita Puķīte, Aija Skrastiņa, bet starp vīriem Edgars Bertuks, Artūrs Pauliņš, Jānis Krūmiņš, Uldis Upītis un citi spēcīgi konkurenti.

OK Azimuts sportists Artūrs Pauliņš pēc divu minūšu nesaprašanās ar kartes autora mākslas darbu pirmā KP rajonā turpmākajā distancē spēja pacelties no 11. vietas uz trešo 34 sekundes piekāpjoties Jānim Krūmiņam un vairāk kā septiņas minūtes Edgaram Bertukam.

Dubultpanākums OK Azimuts sportistiem grupā V65 kur savus konkurentus pārliecinoši uzvarēja Aldis Lapiņš. Otrajā vietā Alda kluba biedrs Jānis Biezais.

Līdzīgs panākums arī grupā V20 kur jau sestā uzvara šāgada Latvijas kausa posmos Smiltenes BJSS sportistam Ilgvaram Caunem. Sakritība ka Ilgvars tāpat kā Artūrs pazaudēja laiku pirmā KP meklējumos. Trešajā vietā ILgvara treniņu biedrs Smiltenes BJSS Matīss Slikšjānis. 

Šo panākumu gandrīz atkārto arī Lienes Brūveles audzēknes māsas Jaunmuktānes S14 grupā. Agnese Jaunmuktāne svinēja pārliecinošu uzvaru  par piecām minūtēm pārspējot otrās vietas ieguvēju. 5. vieta šajā grupā Andai Jaunmuktānei kurai mazliet vairāk par minūti pietrūka līdz vietai uz goda pjedestāla.

Tieši tāpat  veicas arī Māra Stabiņa audzēknēm S18 grupā. Pārliecinoša uzvara Agnijai Caunei. Arī Agnija otrās vietas ieguvēju pārspēja gandrīz par piecām minūtēm. Zandai Stabiņai 5. vieta.

S12 grupā sudraba godalga tiek Sm BJSS audzēknei Martai Kalniņai no Gaujienas. Devītajā vietā šoreiz grundzāliete Anete Stabiņa.

S50 grupā otrajā vietā Vita Cīrule un piektajā vietā Videga Gaigala.

S8 grupā trešajā vietā Elza Lucāne un S10 grupā trešajā vietā Marta Morīte. Tāpat veicas arī  Ievai Godiņai S40 grupā.

Ceturtā grupā  S55 Gunta Dudele. Tāpat veicas arī Otāram Putrālim grupā V45. Piektajā vietā  grupā V40 finišē Mārtiņš Godiņš.

V21A grupā tūlīt aiz godalgoto trijnieka finišē Rolands Rudītis un Artūrs Gulbis.

No V50 un V55 grupu vīriešiem labāk veicas Pēterim Kokarēvičam izcīnot devīto vietu.

Pārējie rezultāti ŠEIT.

Sports