Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Orientēšanās sacensībās "Rīgas kausi 2019" plaši pārstāvēta Smiltene

Rīgas kausi 2019 šogad izaicināja ikviena dalībnieka skriešanas ātrumu un spēju arī ātri orientēties. Sieviešu elitē jau trešo gadu pēc kārtas uzvara Sandrai Grosbergai, savukārt vīru konkurencē spraigā cīņā pārāks izrādījās Igaunijas sportists Lauri Silds.

13. un 14. aprīlī Latvijas kausa otrais posms orientieristus no Latvijas un ārvalstīm pulcēja Maksteniekos, kur norisinājās "Rīgas kausi 2019". Organizatori šogad sacensības cēla vēl augstākā kvalitātē, abās sacensību dienās nodrošinot tiešraidi Lattelecom televīzijā, kanālā Best4Sport TV. 

Rīgas kausi pēdējos gados ir vienas no dalībnieku skaita ziņā kuplāk apmeklētajām orientēšanās sacensībām. Šogad uz starta stājās gandrīz 900 orientieristi no 13 valstīm. Arī šogad organizatori piedāvāja augstākās klases sacensību servisu- lielo ekrānu uz vietas arēnā, GPS sekošanu elites grupās, profesionālu komentēšanu, kā arī pirmoreiz sacensības tika tiešraidē translētas Lattelecom televīzijā, kanālā Best4Sport TV.


Labākie sportisti elites grupās sadalīja 2100 eiro lielu balvu fondu, ko pasniedza Biedrība SAA "Magnēts", un tas arī šogad piesaistīja virkni spēcīgu orientieristu no Latvijas un ārvalstīm.

Vīru konkurencē uz starta neredzējām pagājušā gada uzvarētāju igauni Timo Sildu, taču par uzvaru 31 dalībnieka konkurencē cīnījās viņa brālis Lauri Silds, kā arī Latvijas sportisti Uldis Upītis, Andris Jubelis, Jānis Krūmiņš, Edgars Bertuks un citi. 

Lauri Silds bija tieši tas kuram pirmās dienas distanci izdevās veikt visātrāk un pērējie sportisti otrajā dienā iedzīšanas distancē devās aiz viņa. Viņu vidū arī  Azimuts OK-Sm BJSS sportists Matīss Slikšjānis, kas distancē devās kā četrpadsmitais +5:14 aiz Lauri un Būdaskalna sportists Anatolijs Tarasovs kas distancē devās desmitais.+4:36 aiz Lauri. Matīsam izdevās panākt Anatoliju un apsteigt somu sportistu ILari Sulkula, Ozona sportistu Mārtiņu Skujenieku , Ausekļa sportistu Andri Gaili , Brikšņa sportistu Jāni Krūmiņu. Finiša spurtā Matīss par vienu sekundi bija ātrāks par Mežmalu sportistu Alvi Reinsonu, finišējot godalgotajā sestajā vietā. Uzvara Lauri Sildam ,otrais krievu sportists K. Serebrianitskis. Trešais A. Rekuņenko , ceturtais E. Bertuks , piekais U. Upītis.  Būdaskalna sportists Anatolijs Tarasovs finišēja 10. vietā 43 sekundes aiz Matīsa.

Dāmu konkurencē uz starta stājās visas šobrīd labākās orientieristes Latvijā, tostarp pagājušā gada Rīgas kausu uzvarētāja Sandra Grosberga, Inga Dambe, Laura Vīķe, Līga Valdmane, Irita Puķīte un citas. 

Sandra bija tā kura otrajā dienā sāka iedzīšanas sacensības. Pārējām sportistēm viņu panākt neizdevās. Azimuts OK-Sm BJSS sportiste Laura Savicka finišā pārspējot  Ausekļa sportisti A. Freimani izcīnīja 13. vietu. Starp Latvijas sportistēm Laurai astotais labākais rezultāts.


No pārējiem Azimuts OK-Sm BJSS sportistiem pirmajā dienā veiksmīgākā W-16 grupas sportiste Agnese Jaunmuktāne. Viņai trešais rezultāts 26 meiteņu konkurencē. Otrajā dienā viņai izdevās šo vietu nosargāt.

Andai Jaunmuktānei labāk veicās sacensību otrajā dienā uzrādot otro labāko laiku. Divu dienu summā viņai piektais rezultāts.


Mazāk kā trīs minūtes pēc pirmās dienas savas grupas uzvarētājam zaudēja Mārtiņš Godiņš M-45 grupā piektā vieta. Otrās dienas  trešā vieta vairāk kā 40 dalībnieku konkurencē  divu dienu summā Mārtiņam deva ceturto vietu. Šajā grupā vēl Otāram Putrālim 9.vieta.


Stabilu sniegumu rādīja Adrians Zaķis M-12 grupā.(39 dalībnieki) Viņam sestā vieta pirmajā dienā un ceturtā vieta otrajā dienā, kas summā  deva sesto vietu. Viņa treniņubiedram Emīlam Tarasam 11. vieta.


Labi rezultāti arī Gaujienas puišiem  kas mācās Smiltenes BJSS. Uvis Sproģis izcīnīja trešo vietu M-14 grupā un Austris Kalniņš piekto vietu M-16 grupā. Viņu treniņu biedrenei Martai Kalniņai W-12 grupā ceturtā vieta vairāk kā 30 dalībnieču konkurencē.

Ātrajā mežā pa kļūdai gadījās W-12 grupas grundzālietēm Anetei Stabiņai un Kitijai Abulai kas viņām deva attiecīgi astoto un devīto vietu.

Līdzīgi veicas arī W-18 grupas meitenēm Agnijai Caunei un Zandai Stabiņai izcīnot attiecīgi septīto un astoto vietu.

M21A grupā piektais Vents Lupkins.

Savās grupās labāko desmitniekā vēl Ieva Godiņa 7.vieta W-40.

Videga Gaigala 9. vieta W-50 , Gunta Dudele 7. vieta W-55.

Nākošās Latvijas kausa sacensības Ziemeļu divdienas notiks Tukuma pusē 20.-21. aprīlī. Savukārt 22.aprīlī Rīgā Uzvaras parkā sportisti sadalīs Lieldienu balvas sprinta distancēs.


Visi rezultāti un GPS atkārtojums: www.magnets.lv

Sports