Orientēšanās: Startē kopā ar kaimiņiem

No 26. līdz 28. jūnijam Igaunijā Ahijarves un Perajarves apkārtnē notika tradicionālās orientēšanās sacensības stafetēs "ILVESTEADE". Tās norisinājās jau 31. reizi. Valkas rajona aktīvākie orientieristi šoreiz startēja kaimiņu rajonu komandās.

 

Artūrs Pauliņš un Māris Stabiņš pārstāvēja OK "Alūksne" krāsas, bet Ēriks Ūdris startēja Cēsu "Meridiāna" komandā.

 

M21 grupā Artūram kopā ar saviem komandas biedriem Ati Dandenu un Andi Laveiķi 3. vieta, arī absolūtajā vīriešu komandu vērtējumā 48 komandu konkurencē viņi bija trešie labākie. Šoreiz nācās piekāpties stiprākajai Lietuvas un Igaunijas komandai, bet 4. vietā atstāja spēcīgos somus, kuri katru dienu mina puišiem uz papēžiem.

 

Ē. Ūdrim kopā ar Igoru Bužu un Valteru Kaminski 1. vieta veterānu grupā un 12. absolūtajā vērtējumā. M. Stabiņam, startējot komandā kopā ar gaujieniešiem, 11.vieta un 28. absolūtajā vērtējumā.

 

"Sacensību pirmā diena bija interesanta ar to, ka starts visiem etapiem tika dots reizē un kontrolpunktu meklējumos vienlaicīgi devās 300 orientieristu no simts komandām. Otrajā dienā dalībniekiem nācās šķērsot vairākas pārpurvojušās vietas un grāvjus, kur ūdens un dūņas sniedzās pāri jostas vietai.

 

 

Bet trešajā dienā distancēs bija daudz kritušo koku un orientēšanās atgādināja kavēkļu skrējienu vieglatlētikā," par sacensībām stāsta orientierists M. Stabiņš. Orientēšanos esot apgrūtinājis kartes mērogs. Tas visām grupām bija 1:15000.

Sports