Orientēšanās svētki Rīgā „Lieldienu balva 2011”

Orientēšanās klubs "Mona" kopā ar Latvijas Orientēšanās federāciju pirmdien, 25.aprīlī, rīko orientēšanās svētkus "Lieldienu balva 2011", kuri apvieno orientēšanās skrējienu sprinta distancē un taku orientēšanās sacensības. Šogad tās notiks Vecāķos.

Sacensībās piedalīsies gan Latvijas orientēšanās elites skrējēji, gan visu vecumu orientēšanās sporta entuziasti - kopā vairāk kā 200 dalībnieki. Sportistiem būs jāveic orientēšanās sprinta distance 2 līdz 3 km garumā, savukārt taku orientēšanās distancē dalībniekiem galvenais uzsvars tiek likts uz precizitāti, nosakot kontrolpunktu atrašanās vietas kartē. „Lieldienu Balvu" kā Rīgas pilsētai nozīmīgu pasākumu atbalsta Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, kā arī Salons „Tīne".

„Orientēšanās sprinta distances pēdējos gados kļūst arvien populārākas visā pasaulē, jo šajās sacensībās atšķirībā no klasiskajām orientēšanās disciplīnām skatītāji drīkst atrasties distancē kopā ar sportistiem un vērot viņu darbību tuvumā. Arī taku orientēšanās arvien noteiktāk ieņem savu vietu starp dažādajām orientēšanās disciplīnām," norāda LOF preses dienesta pārstāve Anda Bīriņa.

Viņa atzīmē, ka rīdziniekiem šī būs laba iespēja pavērot, kā sacenšas Latvijas labākie orientieristi. Būs iespēja arī pašiem iepazīties ar orientēšanās sportu un pameklēt Vecāķos izvietotos kontrolpunktus.

Sacensību centrā pie Vecāķu dzelzceļa stacijas Pludmales ielā 1c no pulksten 11.30 līdz 13.00 būs sastopami sacensību rīkotāji, kas pastāstīs interesentiem par orientēšanās sportu un sacensību gaitu.

Sportistu reģistrācija līdz pulksten 11.30.

Sportistu starts izlozes kārtībā no pulksten 12.00.

Sagaidāmie uzvarētāju laiki 10-15 minūtes.

Sākot no 12.00 līdz 13.00 ikviens var bez iepriekšējas pieteikšanās startēt tā sauktajās DIR-PAV (pavēles) un DIR-IZV (izvēles) distancēs, kur piesakās starta brīdī un distanci veic paša izvēlētā tempā, atbilstoši sacensību kartei ar iezīmētiem kontrolpunktiem. Šie starti īpaši piemēroti jebkuram Vecāķu viesim, jo distances var apmeklēt arī ģimenes, tai skaitā izvēles distancē arī nesteidzīgi stumjot bērnu ratiņus pa Vecāķu ielām.

Apbalvošana paredzēta 14.00 sacensību centrā.

Sports