Orientēšanās:Vairākiem daudzsološiem sportistiem medaļas izpalika 2

Jelgavas rajona Dišupos norisinājās Latvijas čempionāts maratona distancēs orientēšanās sportā. Šajā maratonā piedalījās arī vieni no izturīgākajiem Valkas rajona sportistiem. Medaļu izcīnīja valcēnietis, tomēr nedaudz līdz godalgai pietrūka sporta entuziastam no Grundzāles.

 

Par spīti drūmajām laika prognozēm, maratona dienā, 18. oktobrī, laiks lutināja orientieristus. Savukārt sacensību organizatori bija parūpējušies par interesantām un garām distancēm.

 

Elites grupas vīriešiem bija jāveic distance 26 kilometru garumā, kurā bija 52 kontrolpunkti. Šajā grupā uzvarēja ogrēnietis Renārs Roze, bet sievietēm izturīgākā bija Mārīta Knēta no "OK MONA".

 

 

No Valkas rajona sportistiem 18 dalībnieku konkurencē labākais savā grupā bija valcēnietis Ēriks Ūdris (V45 grupā). Tuvu medaļai bija grundzālietis Māris Stabiņš no V40 grupas. Viņš 17 dalībnieku konkurencē devās 15,2 kilometru garā distancē ar 29 kontrolpunktiem.

 

 

Divus kilometrus pirms finiša M. Stabiņš bija otrais, tomēr distances beigu daļā ātrums samazinājās un viņš finišēja ceturtais. Vēl V40 grupā blomēnietim Jānim Nullem 10. vieta. V20 grupā grundzālietis Artūrs Pauliņš finišā uzrādīja sesto rezultātu.

 

 

„Diemžēl „OK Azimuta" elektroniskās atzīmēšanās ierīces, ar ko skrēja Artūrs, ietilpība izrādījās 30 KP, bet viņa distancē bija 35, līdz ar to rezultāts tika anulēts," stāsta orientierists Māris.

 

V18 grupas sportists smiltenietis Sendijs Kangro lielāko distances daļu bija līderu trijniekā, bet pieļautā kļūda viņu ierindoja 7. vietā.

 

V16 grupā 16 dalībnieku konkurencē Mēru pārstāvim Edgaram Spirido 8.vieta. Šajā grupā orientieristu rezultāti ir visblīvākie. E. Spirido no otrās vietas šķīra tikai 45 sekundes.

 

 

 „Šāds rezultātu blīvums saprotams ir sprinta distancē, bet 13 kilometru garā distancē tas tik bieži nenotiek," stāsta grundzālietis. Vēl jaunietis iekļuva masu kritienā, kas nudien nav raksturīgi orientēšanās sportam. Tāpēc grupas līderus Edgaram vairs neizdevās panākt.

 

V12 grupā 29 dalībnieku konkurencē grundzālietim Nikam Ramanim 21. vieta, bet blomēnietim Valdemāram Nullem 27.. VB grupā 13 dalībnieku konkurencē Mārtiņam Godiņam 7.vieta.

 

Pēc maratona distances sportisti būs mazliet atvilkuši elpu un jau 25. oktobrī dosies uz Ērgļu klintīm, lai piedalītos Latvijas čempionātā nakts orientēšanās.

 

Komentāri 2

Vot 13 km distancē masu kritiens gan baigi daudz ko izšķir:)

pirms 12 gadiem, 2008.10.22 17:07

Andris

Māri - nu būtu Tu labāk tikpat daiļrunīgi pastāstījis par Ērika Ūdra skrējienu; kā džeks izvairījās no kritieniem, kā izvēlējās pareizāko maršutu, kā izcīna LČ titulu, bet Tu vāvuļo un taisnojies par citu /vairumā Grundzāles/ sportistu tehnisko un taktisko nesagatavotību.

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 09:15

Sports