Orientēšanās: Vienas no interesantākajām sacensībām

Baldonē, Riekstukalnā, norisinājās ikgadējais orientēšanās klubu pasākums, vienas no gada interesantākajām sacensībām šajā sportā "Klubu stafetes". Šīs sacensības tiek uzskatītas par Latvijas klubu neoficiālo čempionātu.

 

Katrā orientēšanās kluba komandā bija desmit orientieristu, kas sacentās septiņu etapu stafetē. Pavisam piedalījās 43 komandas, kurās startēja 430 orientieristu. Pirms sacensībām notika klubu fotografēšanās, kas izvērtās par atraktīvu pasākumu. Šoreiz "Azimuta" komanda startēja apvienotā komandā ar OK "Alūksne". To ļāva sacensību nolikums, jo mazie klubi drīkst apvienoties un veidot kopējas komandas.

 

"Azimutu" pārstāvēja Artūrs Pauliņš, Edgars Spirido, Valdemārs Nulle un Māris Lapiņš. Komandas veidošanas nosacījumi bija tādi, ka tajā nācās iekļaut dažāda vecuma orientieristus. Tāpēc arī vieglāk stipru komandu ir sastādīt diviem klubiem, apvienojot savus labākos spēkus.

 

Pirmo stafetes etapu veica gaujienietis Jānis Kūms. Viņš stafeti nodeva kā ceturtais, zaudējot līderkomandai nepilnas trīs minūtes. Nākošajā posmā devās arī gaujienieši brāļi Atis un Toms Dandeni.

 

 

 "Otrajā stafetes posmā katrs dalībnieks vispirms veica savu etapu, tad samainījās kartēm ar savu pārinieku un veica otru distanci. Protams, svarīgi bija uz stafetes maiņu ierasties abiem vienlaicīgi, lai nākošā etapa veicējs ātrāk varētu doties distancē. Brāļi Dandeni uzrādīja labāko laiku no visiem pāriem, panākot trešo vietu," komentē orientierists Māris Stabiņš.

 

Trešajā etapā startēja E. Spirido. Viņam līdz skatītāju punktam izdevās apsteigt divas komandas un tajā atzīmēties kā otrajam. "Distances otrajā daļā Edgaram tik labi neveicās un stafeti stiprā lietū viņš nodeva kā piektais, starp trešā etapa veicējiem uzrādot 11. rezultātu. Ceturtais etaps atkal bija jāveic pa pāriem, šeit startēja smiltenietis Māris Lapiņš un alūksniete Inese Žīgure. Viņi stafeti piektajam etapam nodeva kā astotie, savā etapā uzrādot 23. laiku," zina stāstīt orientierists.

 

Nākošais etaps bija visīsākais, tāpēc to pārsvarā skrēja jaunākie dalībnieki vai tieši pretēji - veterāni. Alūksnietis Jānis Veļķeris savā etepā uzrādīja septīto laiku, stafeti nododot kā astotais. Sesto etapu dalībnieki atkal veica pa pāriem, tikai šoreiz nebija jāmainās kartēm, bet jāatzīmējas skatītāju kontrolpunktā. Blomēnietis V. Nulle lieliski veica savu etapu.

 

 

Bet, lai nodotu stafeti A. Pauliņam nācās gaidīt piecas minūtes savu pārinieci Līvu Veļķeri. Artūrs distancē devās astotais, 15 sekundes aiz Madonas komandas līdera Mārtiņa Sirmā. "Artūram izdevās viņu panākt un pirmajā kontrolpunktā atzīmēties pirmajam. Tad viņi kopā mēģināja panākt Valmieras un Ogres komandu.

 

 

Turpmākajā distancē Mārtiņam izdevās atrauties no Artūra trīs minūtes. A. Pauliņš finišē astotajā vietā, savā etapā uzrādot trešo rezultātu. Tikmēr savu darbu bija padarījuši arī tiesneši un diskvalificējuši Cēsu "Meridiāna" komandu par to, ka pāra etapa veicēji bija sajaukuši kartes un tāpēc distanci noskrējušu nepareizā secībā.

 

 

 Līdz ar to OK "Alūksne" un OK "Azimuts" apvienotā komanda klubu stafetēs iegūst 7. vietu," atklāj M. Stabiņš. Klubu sacensībās uzvarēja Saldus komanda, 2. OK "Kāpa", bet 3. OK "VIGA".

Sports