Orientēšanās: Zelts, sudrabs un bronza

Priekuļu pagasta "Grīviņos" 10. un 11. septembrī norisinājās Valmieras atklātais čempionāts orientēšanās sportā un EST-LAT līgas 12. un 13. etaps. Bijušā Valkas rajona orientieristi izcīnīja vienu zelta, trīs sudraba un sešas bronzas medaļas.

Kārtējo panākumu S-8 grupā guva Anna Anete Strazdiņa, kura konkurentes pārspēja abās distancēs. Divu dienu summā 2. vietas ieguvēju Strazdiņa pārspēja par sešām minūtēm, tādējādi kļūstot par uzvarētāju. S-10 grupā Agnija Caune un Zanda Stabiņa attiecīgi 3. un 4. vietā. Meiteņu klasesbiedrs Renārs Akmins šajā pašā vecuma grupā zēniem lieliski startēja otrajā dienā, finišējot ar otro rezultātu. Divu dienu summā viņam 4. vieta. Tūlīt aiz viņa piektais finišēja Renārs Eberhards. Viņa brālim Rūdolfam 9. vieta.

Treneris Māris Stabiņš ziņo, ka S-12 grupā Elīna Skopāne iedzīšanā uzrādīja labāko laiku, panākot Lauru Nelsoni, kura startēja piecas minūtes pirms viņas, bet finišā, skrienot pret kalnu, pietrūka spēka, lai tiktu viņai garām. Mirkli pirms Skopānes finišēja arī Elvita Elksne, līdz ar to šoreiz bronzas godalga.V-12 grupā Latvijas čempions vidējā distancē Ilgvars Caune pirmajā dienā finišēja ceturtais, nākamajā pieļāva vairāk kļūdu un ierindojās 9. vietā.

Oto Rainers Strazdiņš šajā grupā uzrādīja 18. rezultātu. S-14 lieliski pirmās dienas vidējo distanci veica Anete Čama, izcīnot pārliecinošu uzvaru pār konkurentēm. Iedzīšanā Čamu pirms skatītāju punkta noķēra igauniete Kristīne Himma, bet distances beigu daļā garām tika otra igauniete Kristela Sibula. Čamai 3. vieta.

V-14 grupā Matīsam Slikšjānim izdevās iedzīšanā pakāpties no 13. vietas uz 6., uzrādot otro labāko laiku iedzīšanas distancē. V-16 grupā Valdemārs Nulle 11., bet Mārtiņš Mārcis Leimanis 21. V-18 grupā 4. Edgars Spirido, S-35 4. Ieva Godiņa, S-45 3. Gunta Dudele, V-35 2. Stabiņš, V-45 2. Jānis Nulle un 3. Ēriks Ūdris. Šajā grupā Aigaram Dudelim 11. vieta.

V-60 grupā kārtējais panākums Aldim Lapiņam, kurš izcīnīja 3. vietu. Piektajā vietā ierindojās Stabiņš V21B un Jurģis Eberhards V-35. Anatolijs Štainmillers V65 uzrādīja 9. rezultātu. V21E grupā pirmajā dienā uzvaru izcīnīja grundzālietis Artūrs Pauliņš.

Nākamais Latvijas kausa posms "Cēsu rudens" notiks 17. septembrī, bet EST-LAT līgas finālsacensības notiks "SUUNTO GAMES" ietvaros Somerpalu 24. un 25. septembrī.

"Azimuta" 17. kārta notiks 14. septembrī Brantos, marķējums no autobusu pieturas.