Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Orientēšanās sacensības „Grundzāles nakts”

16. novembra vakarā Grundzāle pielija ar orientieristu lukturīšu gaismiņām. Sacensības tika veltītas Latvijas svētku nedēļai.  Grundzālē tika izvietoti 33 kontrolpunkti. 

 Tāpat kā pagājušajā gadā arī šoreiz  pārsteigumu orientieristiem sagādāja vietējie iedzīvotāji pie vairākiem kontrolpunktiem noliekot iedegtas svecītes. Kuplākais ciemiņu skaits ieradās  no Gaujienas. Jāpiebilst ka ideja rīkot šādas sacensības tika pārņemta tieši no Gaujienas, kur vairākus gadus atpakaļ tika rīkotas nakts orientēšanās sacensības Latvijas svētku nedēļas laikā.

Lielākais piedzīvojums šīs sacensības bija 8 gadīgo grupu dalībniekiem, jo doties distancē ar lukturīti tumsā ne katrs uzdrīkstētos. Šajās grupās ātrākie bija Megija Ķestere un  Artūrs Kalniņš, otrie finišēja Elza Lucāne un Artis Harkins.

Desmitgadīgo grupās dalībnieku skaits jau kuplāks. Ātrākie nakts melnumā bija Kitija Abula un Matīss Kalniņš otrie Marta Morīte un Markuss Artūrs Ozols. Trešās vietas izcīnīja  Džeida Alsvika no Gaujienas un Edvards Ķesteris.

 Divpadsmitgadīgo grupās distances bija krietni sarežģītākas. S-12 grupā uzvarētājas gods tika Antei Stabiņai. Otrā smilteniete Elīza Zeiļuka, trešā gaujieniete Marta Kalniņa. V-12 grupā uzvarēja  gaujienietis kurš mācās Grundzāles pamatskolā Ģirts Harkins , otrais Dainārs Bušs. 

 Vēl trīs puiši no Gaujienas cīņas karstumā izlaida vienu kontrolpunktu. Viņi tika pie mierinājuma balvām. 

 S-15 grupā ātrākā Anete Anna Strazdiņa , otrā Annija Slikšjāne, trešā Hanna Gabriela Ziemiņa.

 V-15 grupā ātrākais Renārs Kļaviņš, aiz sevis atstājot Gaujienas puišus  Austri Kalniņu un Danielu Auziņu.

  V-18 grupā uzvarētāja godā Smiltenes jaunsargs Ralfs Zvaigzne,  S-45 grupā Sanita Sproģe no Gaujienas ,S-55 grupā Inete Riepniece arī no Gaujienas , V-50 grupā uzvarētājs Māris Vabulnieks no Apes. V-65 grupā Aldis Lapiņš no Smiltenes. 

    Tautas grupā kur iekļaujoties  kontrollaikā, kas bija 75 minūtes bija jāatrod pēc iespējas vairāk KP  uzvarēja  grundzālietis Nauris Priedītis no Salaspils.

Pēc dalībnieču ierosinājuma sievietes tautas grupā varēja distancē doties pa pāriem. Veiksmīgākas šoreiz bija Kristīne Sausiņa un Antra Kļaviņa. Tikai vienu KP mazāk atrada Daniela Šakociņa un Daniela Karazieja. Kristīne Sausiņa stāstīja ka viņa pēdējo reizi orientēšanās sacensībās piedalījās  kad kontrolpunktos bija jāatzīmējas kontrolkartiņās.

Vīriešu Elites grupā uzvara Raivim Kalniņam no Gaujienas , otrais Māris Zeiļuks no Smiltenes, trešais Kaspars Abuls no Mēriem. Sievietēm šajā grupā uzvarēja grundzāliete Sintija Levica.

Sacensībās varēja piedalīties  arī startējot ģimenes sastāvā. Ģimeņu uzdevums bija stundas laikā atrast pēc iespējas vairāk kontrolpunktu. Ģimeņu sacensībās uzvarēja Skudru ģimene  , otrajā vietā ciemiņi no Gaujienas Ločmeļu ģimene,  trešajā vietā Lagzdiņu ģimene  , ceturtajā  vietā Sarkangalvju ģimene.  Sarkangalvju ģimenes sastāvā startēja jaunākais sacensību dalībnieks Raivo. Viņam tikai divi gadi. 

Jāatzīmē arī tas ka šoreiz bija sacensību dalībnieku rekordskaits 57 dalībnieki.


Orientēšanās