Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Starptautiskajās sacensībās Rumānijā Transilvānijā

Azimuts OK-Sm BJSS komanda ar panākumiem atgriezusies no starptautiskajām sacensībām Rumānijā Transylvania OPEN.

Ceļā devāmies  18. jūlijā pa ceļam uz Rumāniju Ungārijā apmeklējam Miškoļcas-Tapoļcas termālos baseinus ar piecām zālēm klinšu alā, kura ir unikāls dabas veidojums . Termālie baseini ir izveidoti kalnā,  izmantojot kalnu dabiskā reljefa alas. Ieejot šajā kompleksā, paveras  neaprakstāms skats. Kompleksa vidusdaļā tek upe ar dzidri zilu ūdeni, daudziem līkumiem cauri vairākām alām. No upes pa speciālām pārejām var doties uz dažādiem baseiniem, kur katrā baseinā ir gan savādāks ūdens sastāvs, gan ūdens temperatūra. Visi šie baseini un upe tajā skaitā, atrodas kalna iekšpusē. Vienā no baseiniem ir izveidotas debesis ar daudzām zvaigznēm un vienreizēju akustiku.

20. jūlijā pirms sacensībām  dodamies piedzīvojumā pazemē kur apskatam sāls raktuves.

Kluža-Napoka ir pilsēta Rumānijas ziemeļrietumos, Transilvānijā, pie Somešulas upes. Netālu no tās atrodas kāds ļoti iespaidīgs un pārsteidzošs apskates objekts. Tās ir senās Turdas sāls raktuves, kur iekārtots interesants muzejs un iespaidīgs atpūtas parks. 

Sāls krājumi šajā Transilvānijas vietā veidojušies pirms 13,6 līdz 13,4 miljoniem gadu un aizņem vairāk nekā 45 kvadrātkilometrus, bet sāls kārtas biezums vidēji bijis aptuveni 250 metri, teikts raktuvju mājaslapā. Savukārt vietās, kur sāls iegūts, tas atrodams pat 1200 metru dziļumā.

Mūsdienās šīs milzu galerijas ir izgaismotas un pārvērstas tematiskā pazemes muzejā, spa un izklaides parkā. Tur ir arī viesnīca un dažādas izklaides iespējas. Pazemē pat ir savs ezers, kur var izbraukt ar laivu. Apmeklētāji var doties ekskursijās pa tuneļiem, nobraucot ar milzu liftu pazemē. Tur iekārtoti arī panorāmas rats, mini golfa, futbola, handbola un pat boulinga laukumi. Tāpat raktuvēs iespējams organizēt konferences, jo tur ir arī amfiteātris ar 180 vietām.


Sacensību pirmajā dienā uzvaras izcīna ILgvars Caune M-18 , Agnija Caune W-16 , Anete Anna Strazdiņa W-14 , Anete Stabiņa W-10  un Aldis Lapiņš M-65.

Intereseanti ka šo sacensību ietvaros notika trīs sacensības.  Pirmā apbalvošana notika pēc trešās dienas kad tika apbalvoti otrās un trešās dienas labākie orientieristi  Par uzvaru Rumānijas kausa sacensībās (otrā + trešā diena) kausus saņēma Agnija Caune W-16, ILgvars Caune M-18, Slikšjānis Matīss M-20  un Aldis Lapiņš M-65.

Otrajās vietās Anete Anna Strazdiņa W-14 , Zanda Stabiņa W-16, Elīna Skopāne W-18. Trešajā vietā Māris Lapiņš M-60.

Vēl atseviški tika apbalvoti trešās dienas labākie par panākumiem COMPASS CUP sacensībās.

Uzvaras izcīnīja Caune ILgvars M-18 , Matīss Sliksjānis M-20 , Agnija Caune W-16, Anete Stabiņa M-10 , Lapiņš Aldis M-65 , Anete Anna Starzdiņa W-14.

Otrajā vietā Zanda Stabiņa W-16 un trešajā vietā Aiva Skopāne W-45.

Pēc sacensību trešās dienas braucām uz Turdu kur devāmies pastaigā pa Drakulas pēdām  Turdas kanjonā- aizā: pārgājiens pa šauru, krāšņu, ūdeņiem bagātu kanjonu.


Sacensību ceturtajā dienā notika sacensības sprintā kur pirmā distances daļa bija mežā , otrā pilsētā.  Pēc sprinta sacensībām notika sacensību  Transylvania OPEN kopvērtējuma apbalvošana.  No mūsējiem sacensību uzvarētāju godā tiek ILgvars Caune M-18 , Aldis Lapiņš M-65, Anete Stabiņa W-10.  Grupā W-16 Smiltenes BJSS meitenes svin dubultuzvaru. Pirmajā vietā Agnija Caune un otrā Zanda Stabiņa. Otrās vietas  Anetei Annai Strazdiņai W-14 , Matīsam Kalniņam M-10 , Elīnai Skopānei W-18.

Sacensībās vēl piedalījās Ginters Ķelps 9. vieta M-14, Renārs Kļaviņš 10.vieta M-14 , Māris Stabiņš 8. vieta M-45 , Mārtiņš Latvers 13. vieta M-55, Māris Lapiņš 4. vieta M-60, Annija Slikšjāne 9. vieta W-16, Aiva Skopāne 5. vieta W-45.


Orientēšanās