Orientieristi izcīna godalgotās vietas

Trīs Valkas rajona orientieristi atgriezās mājās no Čehijas, kur sešas dienas piedalījās Orientēšanās festivālā un vēroja Pasaules čempionātu. Bet pavisam drīz sportisti dosies uz Pasaules studentu čempionātu un Valmieras pilsētas atklāto čempionātu orientēšanās sportā.

 

No Valkas rajona orientieristiem uz Čehiju devās Aldis un Māris Lapiņi un Māris Stabiņš. Sportisti ar rezultātiem ir apmierināti, jo sešu dienu sacensībās divi no viņiem izcīnīja godalgotās vietas.

 

"Uz sacensībām devos ar mērķi iekļūt labāko trijniekā, un man tas izdevās. Pirmo reizi orientējos sešas dienas pēc kārtas. Nebija nogurdinoši, tieši pretēji, jo pēdējās divās dienās uzvarēju," priecājas grundzālietis Māris Stabiņš.

 

Savukārt pieredzējušais orientierists Aldis Lapiņš stāsta, ka sacensībās gaidījis sarežģītāku apvidu, ar lielākiem kalniem, kaut arī sportojot bija jāšķērso avenāji, kazenes, dažviet pat nātres un klinšainas vietas.

 

Valkas rajona orientieristu rezultāti summā: 21 sportistu konkurencē H55K grupā 2. vietā Māris Lapiņš; 25 sportistu konkurencē H40K grupā 3. Māris Stabiņš un no 29 orientieristiem H55L grupā 9. Aldis Lapiņš. Pavisam orientēšanās festivālā piedalījās 1700 dalībnieku no visdažādākajām pasaules vietām.

 

Valkas rajona orientieristi atzīst, ka atmosfēra sacensībās esot bijusi patīkama, arī organizatori par visu padomājuši. "Šajās dienās apvienojām sportošanu, atpūtu un darbu," piebilst A. Lapiņš.

 

Latvieši līdztekus Orientēšanās festivālam vērojuši sprinta sacensības, un brīvajos brīžos apskatījuši Čehijas pilsētu Olomoucky. "Apskatījām skaistas alas un pilsētu no torņa virsotnes. Aprunājoties ar pārējiem orientieristiem, secinājām, ka valsts ir ļoti sakopta," stāsta A. Lapiņš.

 

Mēneša nogalē vieni Valkas rajona orientieristi dosies uz Igauniju, kur gandrīz divas nedēļas norisināsies Pasaules studentu čempionāts, bet otri 2. un 3. augustā piedalīsies Valmieras pilsētas atklātajā čempionātā.

 

Sports