Orientieristi startē kaimiņvalsts trīs dienu sacensībās

No orientēšanās sacensībām Igaunijā "Ilves" ar divējādām emocijām atgriezušies Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas jaunie orientieristi un OK "Azimuts" sportisti.

Orientēšanās treneris Māris Stabiņš stāsta, ka sacensību apvidus bija mežonīgs, tajā daudz kritalu, vējgāžu, biezokņu un dažāda izmēra purvu, kas nupat atbrīvojušies no sniega un ledus gūsta. Sportistiem distancēs nebija viegli, bet vairāki no Smiltenes novada orientieristiem savā vecuma grupā uzrādīja labu rezultātu.

N10 grupā uzvaru guva Agnija Caune, uzreiz aiz viņas finišēja Zanda Stabiņa. Meitenes distanci veica bez marķējuma, jo sacensību organizatori to nebija nodrošinājuši. "Prieks, ka meitenes nenobijās un savas distances sekmīgi veica visas trīs dienas," priecājas treneris. N12A grupā 3. Elīna Skopāne, kurai izdevās uzvarēt sacensību trešajā dienā. N14 A grupā 6. Anete Čama, M12A 6. Ilgvars Caune, 2. Matīss Slikšjānis, M16A 3. Valdemārs Nulle, M16B uzvaru svinēja Kristaps Zālītis, M18 konkurencē pirmās divas dienas lieliski startēja Edgars Spirido, bet kļūda trešajā dienā viņam liedza nokļūt uz goda pjedestāla. Kopvērtējumā viņam 5. vieta.

Augsts panākums OK "Azimuts" sportistam Otāram Putrālim, kurš M23 kopvērtējumā izcīnīja 3. vietu, zaudējot 15 sekundes 2. vietas ieguvējam. M40 grupā M. Stabiņš palika 10. Sacensībās "Ilves" zem Lielbritānijas karoga startēja smiltenietis Andis Celinskis, kurš pārstāvēja divus klubus - "AIRE" un "Azimutu". M21B grupā viņam 5. vieta.

"Šoreiz no sacensībām atgriezāmies mazliet vīlušies, jo organizatori, taisnojoties ar to, ka Igaunijā ir krīze, apbalvoja pārsvarā tikai pirmās vietas un vēl kādu vietu daudzskailīgākajās grupās . Brauciena laikā sanāca arī pārsteigums, jo Tartu satikām Vijciema badmintonistus, kuri devās uz savām sacensībām," stāsta M. Stabiņš.

Nākamās orientēšanās sacensības ar Smiltenes novada sportistu piedalīšanos jau šodien, 7. maijā, un rīt, 8. maijā, Ļaudonā. Tur norisināsies cīņas par OK "Arona" kausu, kas vienlaicīgi būs arī atlase uz Baltijas čempionātu.

Sports