Orientierists Artūrs Pauliņš konkurentus atstāj bez izredzēm

Aizkraukles rajona Secē notika Latvijas kausa otrā etapa sacensības orientēšanās sportā „Ziemeļu divdienas". Tajās veiksmīgi startēja Valkas rajona bērnu un jaunatnes sporta skolas treneris Māris Stabiņš ar audzēkņiem.

 

Orientēšanās sacensību apvidus kopumā bija tehniski sarežģīts, toties patīkams sportistiem. Treneris M. Stabiņš stāsta, ka 17 procenti no apvidus bija dažādas caurejamības izcirtumi. Reljefa formas vidējas, ar maksimālo kāpumu 35 metri. "Ziemeļu divdienās" pirmajā dienā sacensības norisinājās vidējā distancē, bet otrā - garajā.

 

Vidējā distancē savās grupās trijniekā iekļuva Artūrs Pauliņš (V20) - 2. vieta. Artūru no pirmās vietas ieguvēja Andra Jubeļa šajā 6,5 kilometrus garajā distancē šķīra tikai piecas sekundes. Trešais labākais rezultāts Anetei Čamai (S12) un Elīnai Skopānei (S10). Savukārt Zanda Stabiņa S8 grupā bija ātrākā.

 

Otrajā dienā garajā distancē sporta skolas audzēkņiem izdevās noskriet vēl labāk. A. Pauliņš šoreiz G. Jubeli pārspēja par četrām minūtēm, neatstādams izredzes arī pārējiem konkurentiem. Līdz ar to Artūru Latvijas izlasē V20 grupā iekļāva ar pirmo numuru.

 

Uzvara arī A. Čamai. Viņai ne tikai izdevās atgūt iepriekšējās dienas uzvarētājai Amandai Arnicānei 11 minūtes, bet arī divu dienu summā apsteigt viņu par 15 minūtēm. Grundzāliete Anete atzīst, ka uzvara nenākusi viegli. Šoreiz palīdzējusi daudzo sacensību pieredze. "Jāprot orientēties kartē. Tas ir galvenais. Man to iemācīja skolotājs, jo pie mums orientēšanās ir diezgan populāra," saka A. Čama.

 

V12 grupā Matīsam Slikšjānim, neskatoties uz pieļauto kļūdu, skrienot uz pirmo kontrolpunktu no pirmās dienas astotās vietas izdevās pakāpties uz trešo.

 

Grundzāliešu treneris teic, ka nepaveicās S10 grupas meitenēm. E. Skopānei līdz trešajai vietai pietrūka piecas sekundes, bet Ance Klaudija Ozoliņa, būdama otrajā vietā, pēc trešā kontrolpunkta skrienot uz ceturto, zaudēja sešas minūtes un līdz finišam vairs neko glābt neizdevās. Ancei šis šogad bija pirmais starts, un septītā vieta arī ir labs rezultāts. S8 grupā pirmo vietu izdevās nosargāt Z. Stabiņai. V16 grupā Edgaram Spirido 12. rezultāts, bet V40 M. Stabiņam dalīta 8. vieta.9. maija vakarā tika dots starts vēl vienām sacensībām - „Seces balva". Šīs vienlaicīgi bija arī Latvijas sprinta kausa 2. posma sacensības. A. Pauliņš vīriešu Elites grupā finišēja ar otro labāko rezultātu. "Tikām arī pie pirmās un trešās vietas," saka treneris. S12 grupā tās ieguva attiecīgi A. Čama un E. Skopāne. V35 grupā M. Stabiņam 9. vieta, bet V16 grupā E. Spirido 10.

Sports