Pa nakti trasē diezgan ekstrēmi 4

Pirmo reizi šīs sezonas laikā Smiltenes "Amatieru kausā 2009" notika vakara/nakts posms. Dalībniekiem šīs sacensības šķita aizraujošas, jo braukšana tumsā par divarpus kilometru garo supersprinta trasi bija diezgan ekstrēma.

Fotoreportāža šeit!

Sestdienas vakarpusē sporta un atpūtas kompleksā "Teperis" automašīnas ieradās viena pēc otras. Tur beidzot notika ilgi gaidītais amatieru maču nakts posms. Sacensībās vīriešu kārtas pārstāvjiem konkurenci sastādīja autokrosiste Liene Ozoliņa.

 

Kamēr vairākums dalībnieku pirms gonkām savus spēkratus izmēģināja trasē, citi vēl steidza novērst nebūšanas savai mašīnai. Pilnpiedziņas klases dalībnieks Māris Zālītis stāsta, ka sestdien kārtējo reizi pierādījās, ka dalībnieki ir kā liela ģimene - viens otru atbalsta un izpalīdz.

 

 

"Pirms mačiem mainot riepas, pamanīju ka auto ir radusies problēma. Startēt varēja tāpat, bet pastāvēja risks, ka nokristu viens rats. Bet tas būtu bijis slikti, beigts auto un pazaudēti punkti. Edgars Tralla bija izpalīdzīgs, jo sagādāja mašīnai vajadzīgo detaļu," stāsta M. Zālītis.

 

Pateicoties citu dalībnieku operatīvajai rīcībai, Māris varēja droši doties izbaudīt trasi.

 

Tumsa, amatieriem labvēlīgs laiks un liels ātrums trasē - tas dalībniekus aizvadītās nedēļas nogalē sajūsmināja. "Nakts mači bija aizraujoši. Tumsā tu nevari tik daudz izsekot līdzi tam, pa kādām trajektorijām brauc citi dalībnieki. Nākas pašam vairāk piedomāt pie braukšanas," saka maču dalībnieks Jānis Tralla.

 

 

Viņu visvairāk aizrauj tas, ka šajās sacensībās var izbraukties uz pilnu klapi.Nakts posms patika arī valcēnietim Jevgenijam Švabam. "Labprāt piedalītos vēlreiz. Tās ir pavisam citas sajūtas," saka dalībnieks.

 

Amatieru maču 11. posmā pa visām automašīnu klasēm tika doti 55 starti.

Priekšas piedziņas klasē 11 dalībnieku konkurencē labākie: 1. Andis Vanters ar "VAZ 2109" (Valmiera), 2. Sergejs Vaido ar "VAZ 2109" (Valmiera), 3. Raimonds Kalniņš ar "VW Golf 2" (Variņi).

 

Aizmugures piedziņas klasē septiņu dalībnieku konkurencē uzvarēja: 1. Kristaps Daģis ar "Volvo 940" (Līgatne), 2. Ainārs Poikāns ar "VAZ 2107" (Smiltene), 3. Gatis Ģērmanis ar "BMW 325" (Smiltene).

 

Pilnpiedziņas klasē deviņu dalībnieku konkurencē veiksmīgākie: 1. Māris Zālītis ar "Audi 90 Quattro" (Valka), 2. Jānis Aleksejevs ar "Audi 90 Quattro" (Smiltene), 3. Edgars Tralla ar "Audi 100 Quattro" (Smiltene).

 

Nākamais posms notiks vienīgi ziemas apstākļos, kad trasi klās ledus un sniegs.

Komentāri 4

Eriks

Bet kur bija informācija ka vispār kas tāds notiks? Es kā muļķis no rīta aizbraucu (kā parasti), pagaidīju, pasalu un devos projām. Šis portāls pēdējā laikā visu raksta pagātnes formā, žēl.

pirms 12 gadiem, 2009.03.02 20:31

OzolaS

Informācija pirms sacensībām bija publicēta portāla sadaļā "Autosports", kur lasāma aktuālākā informācija pirms sacensībām un sacensību dienā. Ziņu sadaļā sniedzam intervijas, kas tapušas jau sacensību dienā. Rezultāti sadaļā Autosports tiek publicēti, kad tos saņemam no sacensību organizatoriem!Sekojiet informācijai!

pirms 12 gadiem, 2009.03.02 21:09

Vairis

Ērik jūs gribējāt piedalīties, vai skatīties, ja pirmais, tad vispirms jums ir jākļūst pa kluba biedru, bet ja otrais skatītājus uz šo pasākumu neaicinam, jo šis nav publisks pasākums!

pirms 12 gadiem, 2009.03.03 17:14

Kluba biedrs

Ērik, šis nav publisks pasākums.... takā info neatradīsi 4ratos vai autosport.lv

pirms 12 gadiem, 2009.03.03 18:24

Sports