Panākumi mūsu orientieristiem

12. un 13. februārī Igaunijā Holstre-Polli notika Igaunijas čempionāts orientēšanās ar slēpēm. Šīs sacensības bija arī kārtējais "EST-LAT līgas" posms, kurā piedalījās arī vairāk nekā piecdesmit Latvijas slēpojošo orientieristu, tostarp četri Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi un viņu treneris.

Pirmajā dienā sacensības notika vidējajā distancē. Tajā dalībniekiem nācās pārvarēt stāvus un ledainus nobraucienus ar nelielām manevrēšanās iespējām starp kokiem. Tomēr sportisti atzina, ka lielākoties distance bija baudāma, kas vijās pa vietējās slēpošanas trases labirintiem.

Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas orientēšanās treneris Māris Stabiņš informē, ka 12 gadus veco meiteņu grupā ar trešo rezultātu finišēja Elīna Skopāne. Panākums arī viņas klases un treniņu biedram Ilgvaram Caunem, kurš šogad, konkurējot ar igauņiem, pirmo reizi izcīnīja vietu uz pjedestāla trešā pakāpiena.

18 gadus veco puišu konkurencē Edgars Spirido ieņēma 10. vietu, bet 14 gadus veco dalībnieku grupā Matīsam Slikšjānim 17. vieta. Savukārt audzēkņu treneris startēja V35 grupā, kur finišēja devītais.

"Otrajā dienā garajā distancē starta brīdī termometrs rādīja -15 grādus.

Pakāpienu augstāk uz pjedestāla tika Elīna Skopāne. Savukārt Ilgvaram 4,6 kilometrus garajā distancē nedaudz pietrūka līdz godalgotajam trijniekam. Šoreiz viņam 4. vieta. Par vienu vietu, salīdzinot ar iepriekšējo dienu, savas pozīcijas uzlaboja Edgars un Matīss," informē M. Stabiņš, kurš pats desmit kilometru garajā distancē ieguva 10. vietu.

Ar šīm sacensībām noslēdzās Igaunijas ziemas kausa izcīņa. Kopvērtējumā E. Skopāne ierindojās 2. vietā, kas ir vērā ņemams jaunās sportistes sasniegums. Ilgvars Caune šajā vērtējumā 5.