Panākumu atslēga meklējama saliedētībā

Ceturtdien Rīgā, Anniņmuižā, notika "Latvijas Avīzes" šā gada kausa izcīņa, kas vienlaikus ir arī Latvijas 65. skolēnu spartakiādes sacensības rudens krosa sacensības stafetēs skolēniem, kurās tradicionāli teicami startēja Valkas novada skolu komandas.

No Valkas novada piedalījās trīs skolas - Valkas ģimnāzija, pamatskola un Vijciema pamatskola. Visas trīs kopvērtējumā izcīnīja kausus. Interesanti, ka 65. spartakiādē no novada piedalījās 65 krosisti.

Grib un prot sportot

Vislabāk veicās Valkas ģimnāzijai, kura vidusskolu grupā izcīnīja 1. vietu. 4X1000 metru distancē jauniešiem, kuri dzimuši 1992. - 1995. gadā zelta medaļas saņēma Jānis Zālītis, Viktors Volkovs, Sandis Skrodelis un Roberts Priste. "Cīņa bija sīva, taču mēs panācām pieklājīgu pārsvaru," lakoniski komentē sporta skolotājs Andris Dainis.

Lielo pamatskolu grupā 3. vietu un kausu izcīnīja Valkas pamatskola. Vislabāk noskrēja 1999. - 2000. gadā dzimušo meiteņu komanda. Zelta medaļas saņēma Veronika Lisovska, Viktorija Šaka, Jana Šulce un Alise Kruška. Šīs meitenes mācās pie sporta skolotājām Sandras Daņilovas un Vēsmas Selgas. "Startējām veiksmīgi. Mums ir savas mazās zvaigznītes. 3. vieta 14 komandu konkurencē ir godam nopelnīta. Esam gandarīti, ka mūsu skolas bērni grib un prot sportot," priecājas pamatskoles direktore Nadežda Možarova, kura atbalstīja savas komandas dalībniekus klātienē.

 

Labi arī bez vieglatlētiem

Mazo pamatskolu grupā 2. vietu izcīnīja Vijciema pamatskolas skrējēji. Individuālajā vērtējumā medaļu nav, taču vislabāk noskrēja 4. - 5. klases skolēni Eva Melbārde, Laura Pakalne, Lūcija Pujiņa, Aigars Kokarevičs, Artis Ozoliņš un Nauris Pakalns. "Darījām, ko varējām. Žēl, ka šajās sacensībās mūsu grupā piedalās tik maz skolu. Uz tām parasti dodas labākie vieglatlēti no sporta skolām. Mūsu komandā neviena tāda nav. Tomēr uzskatu, ka vijciemiešu sniegums atzīstams par labu," pauž sporta skolotājs Salvis Lozda.

Vēl no Vijciema pamatskolas krosu skrēja Gintars Hāns, Oļegs Gorans, Mario Zariņš, Sandija Beikmane, Amanda Cerbule, Signe Lūse, Kristers Lācis, Daumants Leimanis, Ričards Ragže un Kristiāns Kalniņš.

"Mūsu novada komandas saliedētība un kolektīvisma gars bija ļoti augsts. Tur arī meklējama panākumu atslēga un labie rezultāti," nešaubās A. Dainis.

Sports