Papildināts: Smiltenes sporta skola otro gadu pēc kārtas triumfē Smiltenes novada atklātajā basketbola čempionātā pirmajā līgā

Sestdien tika aizvadītas pēdējās spēles Smiltenes novada atklātajā čempionātā basketbolā pirmās līgas regulārajā turnīrā. Smiltenes sporta skola smagā cīņā pieveica Gulbenes „Rūsiņu" ar rezultātu 77:72, bet Grundzāle visai negaidīti lika kapitulēt „Valmiera 2010" komandai, uzvarot spēli ar 80:64.

(Papildināts ar Grundzāles komandas pārstāvja viedokli)

Pirmajā spēlē  laukumā tikās Smiltenes sporta skola un Gulbenes komanda „Rūsiņš". Turnīra tabulā līdz šai spēlei labāk veicies smilteniešiem, kuri dalīja pirmo vietu ar „Valmiera 2010" komandu, savukārt gulbenieši ieņēma ceturto vietu. Abu komandu iepriekšējā spēlē dramatiskā spēles galotnē uzvaru ar viena punkta pārsvaru izcīnīja Smiltenes sporta skola. Šajā spēlē smilteniešiem palīdzēt nevarēja Uldis Slapjums, bet „Rūsiņam" nācās iztikt bez Māra Sniķa.

Spēles sākumā laukumā  risinājās līdzīga cīņa, tomēr nelielu pārsvaru ieguva gulbenieši, kuri pēc pirmās ceturtdaļas atradās 4 punktu pārsvarā 27:23. Otrajā ceturtdaļā „Rūsiņš" spēja saglabāt vadību un brīžiem pat palielināt savu pārsvaru, bet pēc Arta Joksta un Matīsa Mežuļa metieniem smiltenieši spēja samazināt rezultāta starpību līdz 3 punktiem. Pēc pirmā puslaika rezultāts uz tablo rādīja 47:44.

Otrajā puslaikā turpinājās līdzīga cīņa, tomēr nelielu vadību spēja saglabāt gulbenieši, kuru sastāvā lieliski uzbrukumā darbojās Gints Grodnis. Pirms pēdējās ceturtdaļas Smiltenes sporta skolai vairs tikai 3 punktu deficīts 57:61. Ceturtajā ceturtdaļā smilteniešiem tomēr izdevās lauzt spēles gaitu. Svarīgā brīdī precīzs no tālās distances bija Kārlis Muižnieks. Pēdējās minūtēs sporta skolas basketbolisti ieguva 5 punktu pārsvaru, ko neatdeva, tādējādi izcīnot smagu uzvaru spēlē ar rezultātu 77:72.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais spēlētājs bija Artis Joksts, kurš guva 25 punktus, Matīss Mežulis izcēlās ar 17 punktiem, bet Māra Labsvīra un Rimanta Šakara kontā pa 9 punktiem. „Rūsiņa" komandā savu rezultatīvāko spēli sezonā aizvadīja Gints Grodnis, kurš guva 24 punktus, bet Rolanda Kalniņa un Mārtiņa Ķikusta kontā attiecīgi 17 un 12 punkti.

Pēcspēles intervijā viens no Smiltenes sporta skolas līderiem Artis Joksts atzina, ka šī spēle tāpat kā abu komandu iepriekšējā tikšanās bija grūtā, jo jau no spēles sākuma pretinieks atradās vadībā. Joksts arī atzina, ka komanda pieļāva daudzas kļūdas, kas atsaucās arī uz to, ka īsti neaizgāja spēle uzbrukumā. Tikai spēlēs galotnē izdevies salauzt gulbeniešu pretestību un izcīnīt svarīgu uzvaru. Sporta skolas spēlētājs arī īpaši uzteica Kārļa Muižnieka precīzos tālmetienus izšķirošajos brīžos, kas ļāva pārņemt iniciatīvu spēlē.

Atbildot uz jautājumu par ceturtdaļfināla pretiniekiem Gulbenes „Lokomotīvi", Joksts atzina, ka ir vērojis gulbeniešu spēles otrajā līgā. Viņš arī atzīmēja, ka „Lokomotīves" komanda turnīra gaitā ir progresējusi, un cīnās ar lielu atdevi , bet pretinieku izredzes viņš neprognozē, jo līdz šim nav nācies spēlēt ar šo Gulbenes komandu.

Otrajā spēlē laukumā  tikās „Valmiera 2010" un Grundzāles komandas. Turnīra tabulā labākā pozīcijā atradās valmierieši, kuri ar vienu zaudējumu atradās turnīra tabulas pirmajā ailē, savukārt Grundzāles komanda atradās divas pozīcijas zemāk. Grundzāliešiem šajā spēlē atkal palīdzēt varēja tās līderis Artūrs Pauliņš.

Spēle iesākās maz rezultatīvi, jo aizsardzība dominēja pār uzbrukumu. Pēc pirmās ceturtdaļas 2 punktu vadībā atradās „Valmiera 2010" komanda 14:12. Otrajā ceturtdaļā iespēlējās Grundzāle, kas pretinieku grozā sameta 30 punktus, izvirzoties vadībā pēc pirmā puslaika ar 42:32.

Otra puslaika sākumā  Grundzāle spēja rezultāta starpību saglabāt un pat palielināt. Vairākās epizodēs lieliski uzbrukumā darbojās Normunds Pauliņš. Pirms pēdējās ceturtdaļas 15 punktu pārsvars Grundzālei 63:48.

Ceturtajā ceturtdaļā laukumā risinājās līdzīga spēle, tomēr valmieriešiem neizdevās lauzt spēles gaitu, tādējādi Grundzāles komanda izcīnīja nedaudz negaidītu uzvaru spēlē ar 80:64.

Uzvarētāju rindās lielisku spēli aizvadīja Normunds Pauliņš, kurš guva 21 punktu, bet Ivara Blīgznas un Artūra Pauliņa rēķinā attiecīgi 19 un 16 punkti. Valmieras komandā Artūrs Rozītis izcēlās ar 25 punktiem, Toms Rozītis guva 20, bet Kārlis Birums 9 punktus.

Pēcspēles intervijā  Grundzāles komandas rezultatīvākais spēlētājs Artūrs Pauliņš atzina, ka uzvara spēlē tika izcīnīta salīdzinoši vieglā spēlē. Spēles pret „Rūsiņu" esot bijušas daudz grūtākas. Pauliņš arī nevarēja izskaidrot kāpēc tika piedzīvots zaudējums pirmā apļa spēlē pret valmieriešiem. Artūrs šajā spēlē uzteica visas komandas spēli aizsardzībā, kā arī īpaši izcēla Jāni Pauliņu, kurš aizvadīja ļoti labu spēli, laukumā darbojoties ar augstu motivāciju.

Uz jautājumu kā vērtējat savu pretinieku ceturtdaļfinālā (Grundzāle sacentīsies ar „Vudlandi") , Pauliņš atzina, ka „Vudlande" spēlē  lēnu, bet gudru basketbolu. Tomēr personīgi viņam patīk spēlēt pret šāda stila komandu, jo palielinās iespējas izvērsties ātrajos uzbrukumos.

Pateicoties Grundzāles uzvarai pār valmieriešiem Smiltenes novada atklātā basketbola čempionāta regulārajā turnīrā otro gadu pēc kārtas uzvarēja Smiltenes sporta skola, otrajā vietā atstājot „Valmiera 2010" komandu.

Trešajā vietā ierindojās Grundzāle, ceturtajā „Rūsiņš", bet turnīra tabulu noslēdza „Smiltenes sporta skola U -19" komanda. Jau nākamās nedēļas nogalē piecas pirmās līgas komandas un trīs labākās otrās līgas labākās vienības sacentīsies ceturtdaļfinālos, kuru uzvarētāji iekļūs pusfinālā.

27. februāra ceturtdaļfinālu spēļu laiki Smiltenes atklātā basketbola čempionāta finālposmā:

11.00 Smiltenes sporta skola - „Lokomotīve" (Gulbene)

12.30 „Rūsiņš" (Gulbene) - „Smiltenes BJSS U-19"