Par Smiltenes novada atklātā basketbola čempionāta uzvarētājiem kļūst “Valmiera/ 2010”(papildināts) 2

Svētdien ar trijām spēlēm noslēdzās Smiltenes novada atklātais čempionāts basketbolā. Pēc divām otrās līgas spēlēm, kurās uzvaras izcīnīja "Vudlande 2007" un Lobērģi, turnīra finālā "Valmiera 2010", esot vadībā visu spēli, uzvarēja Smiltenes sporta skolas basketbolistus ar rezultātu 78:67

Uz finālu abas komandas ieradās gandrīz labākajos sastāvos. Smiltenes sporta skolai nācās iztikt bez Jāņa Birkenšteina palīdzības, bet valmieriešu sastāvu paretināja tikai Krists Tīcis.Par finālu liecināja ne vien spēlētāju nopietnā gatavošanās pirms spēles, bet arī lielais skatītāju skaits. Uz spēli bija ieradušies vairāk kā 100 basketbola līdzjutēji.

Spēli veiksmīgāk iesāka valmierieši, kuri ātri izvirzījās vadībā ar 8:2. Ceturtdaļas turpinājumā iespēlējās arī smiltenieši, tomēr vadību viņiem neizdevās pārņemt. Pēc pirmās ceturtdaļas Valmierai desmit punktu pārsvars 27:17. Otrās ceturtdaļas sākumā, izmantojot mājinieku neveiksmīgos metienus uzbrukumā un brīžiem pasīvu atgriešanos aizsardzībā, "Valmiera 2010" komandas pārsvars sasniedza par 17 punktus. Tomēr pirmā puslaika izskaņā, pateicoties Arta Joksta, Matīsa Mežuļa un Ulda Slapjuma metieniem, sporta skolas basketbolisti spēja samazināt rezultāta starpību līdz 9 punktiem. 43:34 pēc pirmā puslaika.

Otro puslaiku ar precīzu tālmetienu iesāka Matīss Mežulis, samazinot rezultāta starpību līdz sešiem punktiem. Trešās ceturtdaļas turpinājumā, skatītāju atbalstīti, mājinieki vēl vairāk sadeldēja pārsvaru. Četras minūtes līdz ceturtdaļas beigām Uldis Slapjums ar precīzu metienu panāca vairs tikai - 3, tomēr pirms izšķirošajām desmit spēles minūtēm "Valmiera/ 2010" atradās vadībā ar 58:51.

Izšķirošo ceturtdaļu rezultatīvi iesāka abas komandas, tomēr 6 -8 punktu vadībā atradās Valmieras basketbolisti. 4 minūtes pirms pamatlaika beigām piekto personisko piezīmi saņēma viens no smilteniešu līderiem Matīss Mežulis. Iespējams Mežuļa trūkums bija izšķirošais iemesls tam, ka "Valmiera 2010" ātri panāca 17 punktu pārsvaru. Spēles galotnē sporta skolai izdevās nedaudz samazināt rezultāta starpību, tomēr spēles gaitu viņiem neizdevās salauzt. "Valmiera/ 2010" izcīnīja uzvaru spēlē ar galarezultātu 78:67, tādējādi pēc gada pārtraukuma atgūstot čempionu titulu.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais spēlētājs bija Artūrs Rozītis, kurš guva 22 punktus, bet Tomam Rozītim un Artim Ozolam attiecīgi 21 un 13 punkti. Smiltenes sporta skolai Artis Joksts guva 19 , bet Uldis Slapjums 15 punktus. Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju kļuva Artis Joksts, kurš vidēji spēlē guvis 22,5 punktus.

Pēcspēles intervijā viens no „Valmiera 2010" komandas līderiem Toms Rozītis atzinīgi vērtēja savas komandas spēli, uzskatot to par labāko šajā sezonā. Komandai jau no spēles sākuma izdevās ar veiksmīgu zonas aizsardzību apturēt pretinieku uzbrukumus un izvirzīties vadībā. Rozītim arī nevienu brīdi nav licies, ka pārsvars tiks zaudēts.

No savas komandas spēlētājiem valmierietis izcēli Jāni Kliesmetu, kurš lai arī neguva daudz punktus, tomēr viņš veiksmīgi vadīja komandas saspēli, izdarot daudz rezultatīvas piespēles. Atbildot uz jautājumu par šī gada čempionāta līmeni, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, Rozītis sacīja, ka šogad čempionāta līmenis ir audzis. Vienīgais negatīvais aspekts ir tas, ka nebija iespējas sacensties ar Igaunijas komandām, kā tas bija plānots pirms čempionāta.

Smiltenes sporta skolas spēlētājs Matīss Mežulis, daloties iespaidos par spēli sacīja, ka komanda spēlējusi ar ļoti lielu cīņassparu, tomēr neizdevās tikt galā ar viņu līderiem. Tāpat komandai neveiksmīga bija pirmā ceturtdaļa kurā tika pārāk daudz zaudēts, un pēc tam bija grūti atgūt iekrāto deficītu. To kad spēli neizdosies glābt komanda sapratusi divas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad valmieriešu pārsvars bija sasniedzis 14 punktus.

Par savas komandas biedru sniegumu finālā Mežulis teica, ka visi cīnījušies sava līmeņa robežās, tomēr dažās epizodēs pietrūcis atgriešanās ātrums aizsardzībā. Salīdzinot šī un pagājušā gada čempionāta līmeni, sporta skolas spēlētājs atzina, ka tas ir bijis samērā līdzīgs, taču pozitīvs faktors ir tas, ka šajā sezonā „Valmiera/2010" un Gulbenes „Rūsiņš" savu komandu sastāvā piesaistījusi spēlētājus no Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas un amatieru līgas.

Nākamajā rakstā atskatīsimies uz rezultatīvākajiem spēlētājiem un labākajiem trīspunktu metienu izpildītājiem, kā arī izvērtēsim katras pirmās līgas komandas sniegumu šajā čempionātā.