Par vienu vietu apsteidz Igaunijas premjerministru Andrusu Ansipu

Par Tartu slēpošanas maratona uzvarētāju svētdien kļuvis pazīstamais Norvēģijas sportists Anderss Auklands. 63 kilometru garo distanci viņš veica divās stundās, 57 minūtēs un 29 sekundēs. Sešas sekundes Andersam zaudēja viņa jaunākais brālis Jergens.

 

Trešajā vietā ierindojās pagājušā gada uzvarētājs Džerijs Arlins no Zviedrijas. Labākā starp dāmām bija norvēģiete Sandra Hansone, kura mērķi sasniedza pēc trim stundām, 13 minūtēm un četrām sekundēm. Viņa par gandrīz divām minūtēm pārspēja savu tautieti Hildi Pedersenu.

 

Ja netrāpa pareizo smēriNo Valkas rajona sportistiem visaugstāko rezultātu, kā jau tas bija gaidāms, sasniedza sporta skolotājs Andris Dainis. Viņam kopvērtējumā 593. vieta (4:04:39) un 16. vieta savā vecuma grupā.

 

 

Tikai vienu vietu zemāk ieņēma Igaunijas premjers Andruss Ansips. 749. vieta protokolā ir Andrejam Lācim (4:12:48). 760. vieta Aivaram Krastiņam (4:13:32). Viņš šo maratonu veica 5. reizi. Savā vecuma grupā Aivars ir 70. "Tās bija foršas sacensības. Nebiju braucis jau 11 gadus. Man ļoti patika," "Ziemeļlatvijai" atzina Aivars.

 

Vēl pirmajā tūkstotī - 971. vieta - iekļuva Aivars Grinbergs (4:24:19). viņam savā vecuma grupā 70. vieta. "Šoreiz grūti gāja. Neslīdēja. Slēpes smērēju mājas apstākļos. Svaigam sniegam nederēja. Pa divām iebrauktajām sliedēm bija labi, bet tiklīdz nācās pārkāpt uz citām daļēji jau piesnigušām, nu nepavisam neslīdēja," atceras sporta veterāns.

 

Ar katru gadu kļūst grūtākNo otrā tūkstoša dalībniekiem visaugstāk ir Agris Knope, kurš ieņēma 1075. vietu (4:28:20). Viņam šis bija 18. brauciens tartu maratonā un 51. vieta savā grupā. "Domāju, ka noslēpoju savu spēju robežās. Sniegs bija ideāls, tiesa, pēdējos kilometros pietrūka svaigā sniega un organizatori trasi bija salāpījuši ar mākslīgo," stāsta Agris.

 

 

Viņš teicami vērtē sacensību organizāciju, tostarp arī ēdināšanu. Agris atzīst, ka par maz darba ieguldījis sagatavošanās periodā, kad vēlams noslēpot vismaz 500 - 1000 kilometru. "Ar katru gadu kļūst aizvien grūtāk. Bioloģiskais vecums dara savu," atzīst sportists. Viņš atceras informatora nemitīgos atgādinājumus amatieriem, ka galvenais ir nokļūt līdz finišam, un jau tas vien ir īsts varoņdarbs.

 

1697. vietā ir Ainārs Mazurs. Viņš distancē pavadīja 4:56:54 un savā vecuma grupā ir 288. Ainārs šo distanci veica 3. reizi. Viņš ir ļoti pateicīgs trenerim un slēpju smērēšanas speciālistam Ilmāram Zaļajam. Savukārt šo sacensību debitants ir Ivars Lācis. Viņam 1726. vieta (4:58:05).

 

Tartu slēpošanas maratons notika 38. reizi un tajā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits - 5200. Nākamreiz organizatori sola sagādāt vēl vairāk starta komplektu sportistiem.

Sports