Pārliecinošas uzvaras izcīna Strenču vidusskola un „Lokomotīve”

Sestdien Smiltenes atklātajā basketbola čempionātā otrajā līgā tika aizvadītas divas spēles. Gulbenes komanda „Lokomotīve" sagrāva „Balvu Bastionu" ar rezultātu 102:48, bet Strenču vidusskola tikpat viegli tika galā ar „Smiltenes BJSS U -16" komandu, uzvarot spēlē ar 95:33.

Pirmajā otrās līgas spēlē „Lokomotīvei" pretim stājās „Balvu Bastions". Turnīra tabulā augstāk atrodas gulbenieši, kuri pirms šīs spēlēs ieņēma piekto vietu, taču bija aizvadījusi par vienu spēli mazāk kā tuvākie konkurenti. Savukārt „Balvu Bastions" atradās septītajā vietā.

Pirmajā ceturtdaļā  „Lokomotīve" apliecināja savu favorīta statusu, ļaujot pretiniekiem savā grozā iemest tikai 8 punktus. Pēc pirmajām desmit spēles minūtēm ar 23:8 vadībā atradās gulbenieši. Otrajā ceturtdaļā laukumā turpināja pārliecinoši dominēt „Lokomotīve", kuri pirmo puslaiku noslēdza savā labā ar 31 punkta pārsvaru 46:15.

Otrajā puslaikā  „Balvu Bastions" nedaudz veiksmīgāk darbojās uzbrukumā, taču spēles gaitu tas neizmainīja, gluži pretēji, gulbenieši savu pārsvaru palielināja vēl par 15 punktiem. Pirms pēdējās ceturtdaļas jau graujošs „Lokomotīves" pārsvars 78:32. Tikai ceturtajā ceturtdaļā laukumā risinājās līdzīga spēkošanās, tomēr arī tajā gulbenieši bija pārāki, tādējādi svinot uzvaru spēlē ar rezultātu 102:48.

Uzvarētāju rindās Sandis Sīmanis guva 22, bet Oļegs Veselovs 18 punktus. „Balvu Bastiona"  labā Kasparam Ješkinam 17 punkti, bet Reiņa Madarnieka kontā  14 punkti.

Turnīra tabulā pēc šīs spēles „Lokomatīve" panāca „Vudlandi 2007", un tieši šo divu komandu spēlē noskaidrosies trešās vietas ieguvēja regulārajā turnīrā, kas turpinās cīņas izslēgšanas spēlēs, bet zaudētāji aizvadīs vēl vienu apli, lai sadalītu vietas no ceturtās līdz astotajai. „Balvu Bastions" komanda pēc šīs spēles dala sesto vietu ar Lobērģu komandu. Abas komandas savā starpā tiksies jau nākamajā nedēļā.

Otrajā spēlē laukumā  tikās pagājušās sezonas otrās līgas čempioni Strenču vidusskola un turnīra debitanti „Smiltenes BJSS U -16" komandas.

Spēli daudz veiksmīgāk iesāka krietni piedredzējušākie Strenču basketbolisti, kuri pirmajā  ceturtdaļā iekrāja 17 punktu pārsvaru 27:10. Otrajā savu pārsvaru Strenču vidusskola tikai palielināja, savā grozā pretiniekiem ļaujot iemest tikai sešus punktus. Pēc pirmā puslaika rezultāts uz tablo rādīja 53:16.

Trešajā ceturtdaļā laukumā turpināja dominēt Strenču vidusskola, kas savu pārsvaru palielināja vēl par 10 punktiem, pirms pēdējās ceturtdaļas atrodoties vadībā ar 70:23. Spēles pēdējā ceturtdaļā Smiltenes jaunie basketbolisti turpināja gūt vērtīgu pieredzi, ko viņiem sniedza šobrīd meistarīgākie Strenču basketbolisti. Spēle noslēdzās ar rezultātu 95:33.

Strenču vidusskolas komandā  rezultatīvākais spēlētājs šajā mačā bija Kristaps Bormanis, kurš guva 25 punktus, Gvido Baloža un Dāvja Bajāra kontā attiecīgi 22 un 20 punkti. „Smiltenes BJSS U -16" komandā rezultatīvākais spēlētājs bija Ralfs Ārgaris, kura rēķinā 15 punkti, bet pa 5 punktiem guva Dāvids Celmiņš un Renārs Indriksons.

Turnīra tabulā pēc  šīs spēles Strenču vidusskola ar izcīnītajiem 16 punktiem šobrīd atrodas otrajā vietā, par diviem punktiem atpaliekot no „Vudlandes"  basketbolistiem.

Nākamās nedēļas nogalē  tiks aizvadītas pēdējās spēlēs otrās līgas regulārajā  turnīrā. Sestdien, 12. februārī, pulksten 14.10 „Vudlandes" un Strenču vidusskolas spēlē noskaidrosies regulārā čempionāta uzvarētāji, 15.40 „Lokomotīve" un „Vudlande 2007" sadalīs trešās vietas ieguvēju, kas turpinās cīņu izslēgšanas turnīrā. Visbeidzot basketbola diena Smiltenes sporta hallē noslēgsies ar Lobērģu un „Balvu Bastiona" komandu spēli, kurā tiks sadalīta sestā. Spēles sākums 17.10.