Pārsteidzoši labu sniegumu “VAZtusā” demonstrēja smiltenietis Rinalds Bērziņš 1

"Žiguļu kausa 2009" ceturtais posms Smiltenes autokrosa trasē dažos raisījis dalītas jūtas - prieku par jauniešu klases dalībniekiem, jo īpaši smiltenieša Rinalda Bērziņa korekto un pārliecinošo sniegumu, kā arī neizpratni par kontaktiem trasē.

Fotoreportāža šeit!

Tikai dienu pirms "VAZtusa" pasākuma dalībnieki uzzināja, ka tas tiks rīkots lielajā autokrosa trasē, nevis rallijkrosa, kā tas bija iepriekš.

 

 

Tehniskā sporta kluba "Smiltene" valdes priekšsēdētājs Vairis Tralla teic, ka "VAZtuss" dalībnieki uzzinot, kurā no abām trasēm notiks sacensības, esot izrādījuši lielāku interesi. Šoreiz žiguļu tusiņā startēja 31 dalībnieks un vēl VIP persona - kādreizējais rallists Kārlis Jurisons. Šajā sezonā pirmo reizi tusiņa patīkamo gaisotni sabojāja daudzie kontakti.

 

Trešā prognozeDalītas sajūtas par ceturto pasākumu pārņēmušas sacensību organizatoru Uģi Banderu. "Pasākums bija jauks, tikai mani pārsteidza tie daudzie kontakti. Ja mēs pirmās trijās sacensībās nobraucām bez sadursmēm, tad šoreiz pilnīgi kā trešā prognoze. Tas mani sāpina, viss pārējais jau bija ļoti labi," stāsta U. Banders.

 

Viņš šajā posmā piedalījās arī kā dalībnieks. "Šī man bija eksperimentāla gonka, jo mašīnai šo to biju pamainījis. Braukšana nav tik primāra, vairāk interesē domubiedru satikšanās.

 

 

Šoreiz uzņemos daļu vainas uz sevi, jo gribējās pašam pabraukt, bet līdz ar to nebija cilvēka ar nikno seju un koku, kurš melno karogu parādītu. Visiem it kā būtu skaidrs un ir izrunāts, ka te nav nekāds Eiropas čempionāts, kur uzvara vajadzīga par katru cenu," smejot saka tusiņa organizators.

 

Plaša diskusija par ceturto "Žiguļu kausa 2009" posmu notiek tusiņa mājas lapas forumā, kur dalībnieki izsaka savu viedokli. Standarta klases dalībnieks Leo Dreimanis raksta, ka sacīkstes bija interesantas, laba trase, ja vien neskaita, ka ļoti slidena.

 

 

"Bet gribu tomēr teikt to, ka šeit mazi kontakti būs, tas ir neizbēgami. Trase ir slidena un uz katru braucienu savādāka. Ir svarīgi katram saprast savu vainas pakāpi, aiziet atvainoties, parunāties ar cīņas biedru, uzsmaidīt viens otram un viss būs kārtībā, tad arī kontaktu būs mazāk," viedokli forumā pauda L. Dreimanis.

 

Viņš pārsteidzaPatīkamu pārsteigumu žiguļu cienītāju pasākumā izraisīja 15 gadus vecais R. Bērziņš. Viņš apliecināja, ka katrā braucienā, startējot no nosacīti sliktākās vietas un braucot korekti, jaunietis spēja gūt līderpozīciju.

 

 

"Jauniešu klasē patiešām ļoti labu sniegumu rādīja Hermanis Banders, Atvars Saliņš, kuram iepriekšējos braucienos nav veicies. Pārsteidzošs sniegums bija mūsu Rinaldam Bērziņam. Pat ja viņš no pirmā līkuma bija palicis trešais vai ceturtais, vienalga spēja izcīnīt skaistu uzvaru. Vispār bez vārdiem. Mēs jau spriedām, ja Rinalds būtu braucis pie lielajiem standarta klasē, viņš būtu ieguvis labu vietu," domā V. Tralla.

 

Prieks par smiltenieti ir arī "VAZtusa" organizatoram. "Viņš pierādīja, ka ir stabils līderis. Puisis brauc korekti un tajā pašā laikā pierāda, ka arī ar korektu braukšanu var uzvarēt," saka U. Banders.

 

Tusiņā uzvarējaBrīvajā klasē 11 dalībnieku konkurencē labākie: 1. Jānis Alliks (Valmiera), Kaspars Salnājs (Rīga), Normunds Šmits (Valmiera).

Standarta klasē 12 dalībnieku konkurencē: 1. Mareks Pelsis (Iecava), 2. Rolands Mēnesis (Valmiera), 3. Andis Liepiņš (Valmiera).

Jauniešu klasē astoņu dalībnieku konkurencē: 1. Rinalds Bērziņš (Smiltene), 2. Valters Liepiņš (Valmiera), 3. Hermanis Banders (Rencēni). Sacensībās nepaveicās smiltenietim Jānim Krūmiņam. Viņš palika 5.

Komentāri 1

vAJAG TIK BRAUKT,TAD LĪDZ GALAM JAU TIKS,PRIEKS PAR JAUNIEM SMILTENIEŠIEM,RINALD,JĀNI,RĀDAT KO MĀKAT,LAI JUMS RATI RIPO.

pirms 12 gadiem, 2009.01.28 22:23

Sports