Pasaulē ierindojas olimpiskajā sešniekā 5

Smiltenes sporta vēsturē jaunu slavas lappusi ierakstījusi Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkne šķēpmetēja Līna Mūze. 16 gadus vecā sportiste aizvadītajā nedēļā izcīnīja augsto sesto vietu pasaules jauniešu čempionātā vieglatlētikā Itālijā, raidot šķēpu 50,36 metrus tālu.

 

Tas ir perspektīvās sportistes jauns personīgais rekords. Turklāt pasaules čempionātā L. Mūze laboja savu rekordu pat divas reizes: vispirms priekšsacīkstēs (49,99 metri) un tad finālā. Pirms tam smiltenietes labākais rezultāts bija 49,51 metrs.

 

"Pirmkārt, braucot uz pasaules čempionātu, mūsu uzdevums bija kvalificēties finālsacensībām. Tas arī Līnai izdevās," priecājas L. Mūzes treneris Guntars Markss un uzsver, ka sestā vieta pasaules čempionātā jaunietei ir ļoti augsts panākums.

 

Pasaules čempionātā sacentās 1993. - 1992. gadā dzimuši jaunieši, tai skaitā 38 šķēpmetējas. Finālā uzvarēja Uzbekistānas sportiste Anas­tasija Svečņikova, kura šķēpu aizmeta 53,25 metrus tālu.

 

G. Markss informē, ka otro vietu izcīnīja šķēpmetēja no Ķīnas, bet trešā bija Vācijas pārstāve.

 

"Sāncenses bija ļoti līdzvērtīgas. Līnai noteikti ir stimuls turpmāk strādāt, lai salīdzinoši niecīgo starpību rezultātos deldētu. Pēc diviem gadiem sportistes mērķi pasaules junioru čempionātā droši vien tiks saistīti ar cīņu par medaļām," cer G. Markss.

 

"Visi priecājās, bet es biju šokēta, - divreiz labot savu personīgo rekordu un iekļūt olimpiskajā sešniekā. Tas ir pats lielākais sasniegums manā dzīvē," "Ziemeļlatvijai" atzīst Līna.

 

Uz interviju sportiste ierodas nākamajā dienā pēc atgriešanās Latvijā un vēl jūtas neizgulējusies un nogurusi pēc atbildīgajiem mačiem pasaules čempionātā Latvijas jauniešu izlases sastāvā.

 

Līna atzīst, ka uz sacensībām braukusi ar cerību iekļūt finālā. Priekšsacīkstēs smiltenietei tas arī izdevās. Turklāt viņas rezultāts (49,99 m) bija trešais labākais abu kvalifikācijas grupu kopvērtējumā.

 

"Finālā iekļuva 12 meitenes, kuras pārmeta 48 metrus. Es iekļuvu labāko astotniekā un kvalificējos nākamajiem trijiem metieniem, tiekot tālāk ar astoto rezultātu. Biju nobijusies. Visi teica, ka izskatījos bāla," saspringto gaisotni čempionātā atceras Līna.Labāko rezultātu sportiste sasniedza ceturtajā mēģinājumā, aizmetot šķēpu 50,36 metrus tālu.

 

Latvijas jauniešu izlasē startēja arī šķēpmetēja Iluta Veidemane no Ventspils, taču ar rezultātu 43,72 metri viņai neizdevās iekļūt finālā.

 

Pasaules čempionātā startēja vēl viens Smiltenes sporta skolas audzēknis, arī šķēpmetējs Intars Išejevs. Diemžēl Intaram priekšsacīkstēs neizdevās kvalificēties finālam. Viņš aizmeta šķēpu 54,60 metrus tālu un kopvērtējumā ierindojās 34. vietā.

 

"Taču neapšaubāmi jau pats fakts, ka divi mūsu sportisti spēja pārvarēt augsto atlases sistēmu un tikt uz pasaules čempionātu jauniešiem, ir ļoti nozīmīgs notikums Smiltenes sportā," par saviem audzēkņiem saka G. Markss.

 

Kaut pasaules čempionāts nu jau aiz muguras, šķēpmetēji turpina treniņus. Līna papildus nodarbībām Smiltenes sporta skolā trenējas nometnēs pie olimpisko vicečempionu Vadima Vasiļevska, Aināra Kovala un citu Latvijas šķēpmetēju treneres Valentīnas Eidukas. 1. septembrī jauniete atsāks mācības Smiltenes ģimnāzijā, kur tagad būs 11. klasē.

Komentāri 5

es

Malace Līna,apsveicu ar panākumiem,tā tikai turpināt...

pirms 12 gadiem, 2009.07.16 23:04

Ome

Diez kas kabatās? Sarunā ar sportisti meiteni nepieklājīgi no mēra puses.

pirms 12 gadiem, 2009.07.17 08:27

uh

Ceru, ka sola stadionu sakārtot lai ir kur arī trenēties ne tikai lepoties ar sportistiem!

pirms 12 gadiem, 2009.07.17 09:14

Fans

Smiltene rullē :)
Kurā gadā plānota olimpiāde Smiltenē ? :)
Vajadzetu Jau laikus ieplānot garāku peldbaseinu , lai nebūtu Pa Teperi Jāpeld

pirms 12 gadiem, 2009.07.17 22:33

Sports