Pasaules čempionātā florbolā 5

Pēc konflikta ar čehu līdzjutējiem apsargi latviešus aizveda uz brīvāku sektoru

Valcēnietis Ilvars Rullis kopā ar draugiem nesen atgriezās no pasaules čempionāta florbolā Čehijā. Tie ir valmierieši, kuri kopā ar Ilvaru spēlēja florbolu Valkas čempionātā komandā "Čomi".

 

I. Rullis ar šiem puišiem kopā svin Jāņus, Jauno gadu un citus svētkus. Viņi kopā piedalās arī citās izklaidēs. Šovasar visi laivojuši. Ideja braukt uz Prāgu radās pavasarī. Visi dabūja prasīto atvaļinājumu un citu šķēršļu vairs nebija. "Skatīties augsta līmeņa florbolu, kad tribīnēs ir 9000 skatītāju, ir milzīga bauda," smaida Ilvars.

 

Kad Latvija spēlēja ar Čehiju, tribīnēs veidojās interesanta situācija - septiņi čomi un vēl trīs līdzjutēji no Bauskas stāvēja pretī gandrīz sešiem tūkstošiem vietējo līdzjutēju. Līdzjutējiem no Latvijas bija vietas lielajā tribīnē. "Tiklīdz piecēlāmies kājās un vicinājām savus transparentus ar Latvijas vārda burtiem, čehu līdzjutēji izrādīja lielu neapmierinātību, jo neko neredzot," atceras Ilvars.

 

 

Apsardze latviešus aizveda uz brīvāku sektoru piektajā vai sestajā rindā, kur viņi nevienam netraucēja, turklāt ļoti labi pārredzēja laukumu. Tur latvieši pavadīja praktiski visu čempionāta spēļu laiku.

 

Jautāts, vai redzētais deva arī kaut ko noderīgu pašu meistarības kāpināšanai, sportists atbild, ka spēles skatījušies ne tikai adrenalīna, milzīgo emociju un rezultāta dēļ.

 

 

"Bija vērtīgi redzēt, kā kustas pasaules top komandas, kādas kombinācijas un taktiskos zīmējumus veido un cik lielā mērā ļaujas improvizācijai. Uz laukuma redzējām pasaules izcilāko meistaru spēli, viņu domāšanas veidu un reakcijas ātrumu," atceras Ilvars.

 

 

Ilvars priecājas par Latvijas izlases izcīnīto 5. vietu. Viņš atzīst, ka vadošajā desmitniekā pirmās četras komandas meistarībā ir pārākas, tāpēc prieks, ka latvieši ir nākamie aiz lielā četrinieka. Pagaidām florbols ārpus Eiropas nav īpaši populārs. Pirmajā desmitniekā ir tikai eiropieši. Igauņi palika pēdējie, lai gan komandā spēlēja četri naturalizētie zviedri.

 

Blakus galvenajai hallei spēlēja otrā desmitnieka komandas, arī Japāna, Singapūra, ASV. Ilvars ar puišiem pasmaidījuši, ka Singapūras izlasi varētu uzaicināt piedalīties Valkas čempionātā. Viņš gan piebilst, ka viss var strauji mainīties, ja florbolu iekļaus Olimpisko spēļu programmā.

 

 

Lielajās valstīs, kā, piemēram, Krievijā, ASV, Kanādā un Ķīnā, notiks neticami ātra šā sporta veida attīstība. Šīm valstīm ir nauda. Tikko izveidotā Valkas komanda ir spēlējusi ar vienu Krievijas virslīgas klubu. Tiesa, toreiz piedzīvots zaudējums ar 1:4.

 

Nākamais pasaules čempionāts pēc diviem gadiem notiks Somijā. Tas nu ir krietni tuvāk, nekā doties uz Prāgu, tāpēc florbola cienītājiem ir visas iespējas. Tiesa, izmaksu ziņā Čehija ir ievērojami lētāka, tostarp arī pārtika. Krodziņā par četriem latiem var apēst (ja spēj) puskilogramu smagu cūkgaļas cepeti, kura tauku kārtiņa ar ādiņu mutē pati izkūst. Piedevās bija divi marinēti gurķīši, sinepes un majonēze.

Komentāri 5

Mishela

Apgaismojiet lūdzu:
Cik autoru ir šim gara darbam?
Kāds ir raksta mērķis(jēga, nozīme)?
Ko autors(-i) vēstī ar šo rakstu?
Ko darīja pārējie līdzautori, kamēr viens rakstīja?

Ko autors(-i) mums vēlas ziņot?
Un

pirms 12 gadiem, 2008.12.19 16:31

:(

Mishela- kārtējā latviešu skaudība, ja kāds kaut kur bijis- tas ir slikti, ja kādam kas vairāk ir- slikti. :) Nu ja Tevi neinteresē , Tev taču neviens neliek lasīt :)

pirms 12 gadiem, 2008.12.19 19:30

florbola fans

Bet mūsējie taču spēlēja ar Krievijas izlasi turnīrā Latvian open un ņemot vērā, ka Valkas komanda bija tiko izveidota- nemaz tik sliktu spēli viņi neparādīja!!!

pirms 12 gadiem, 2008.12.19 21:56

To mishela

Visus apčurāt aninīmi ir bezgala vienkārši. Ieskaties spogulī.

pirms 12 gadiem, 2008.12.20 12:29

[florbola fans]

Ta nebija Krievijas izlase...Tas bija viens no Krievijas virsliigas klubiem!Es domaju izlase ir pavisam cita lieta!

pirms 12 gadiem, 2009.01.22 13:13

Sports