Pasaules čempionātā – sudrabs

No 4. līdz 16. septembrim Spānijas pilsētā Malagā norisinājās Pasaules čempionāts vieglatlētikā veterāniem. Šoreiz uz Malagu devās rekordliela Latvijas izlases delegācija – 73 sportisti, viņu vidū bija arī Valkas novada pārstāve Anta Mincāne.

Anta Mincāne startēja soļošanas komandu sacensībās kopā ar Daci Saulīti un Ritu Žuravļovu. Visas ir labi zināmas un pazīstamas no lielām sacensībām. Sarežģījumi var rasties situācijā, kad kādu no komandas dalībniecēm diskvalificē. Līdz ar to tiek diskvalificēta visa komanda.

Desmit kilometru distancē Latvijas soļotāju komanda spēja izcīnīt ceturto vietu. Labāko trijniekā iekļuva Lielbritānija, Kanāda un Austrālija. Konkurence bija milzīga, tostarp no eksotiskām valstīm Šrilankas un Indijas, kuru sportisti soļoja kailām pēdām.

A. Mincāne tūlīt pēc atgriešanās no sacensībām “Ziemeļlatvijai” pastāstīja, ka 20 kilometru distancē soģi bija ļoti bargi un daudzas sportistes saņēma aizrādījumus, kas radīja papildu bažas par iespējamo noņemšanu no distances. Diskvalificēja gan spēcīgo Austrālijas, gan Meksikas komandu. Latvijas soļotājas šo pārbaudījumu izturēja un sekmīgi finišēja otrajā vietā aiz Lielbritānijas. Anta priecājas par labo tehnisko atbalstu sportistiem (barošanu, dzirdināšanu trasē). “Pēc soļojuma jutos ļoti gandarīta un lepna par paveikto. Iedomājos, cik ļoti laimīgs cilvēks esmu. Visapkārt kalni, palmas un visādā ziņā skaistā daba, un savu esmu paveikusi. Stāvot uz goda pjedestāla, protams, skanēja britu himna, bet, kas zina, varbūt nākotnē skanēs arī Latvijas himna,” smaida Anta.

Viņa atceras, ka sacensības Malagā vienlaikus notika četros stadionos. Dalībniekus veda ekskursijās uz Gibraltāru un citām pievilcīgām vietām. Par soļotāju labsajūtu visnotaļ sekmīgi rūpējās komandas dalībniece Dace Saulīte.

Anta ir ļoti pateicīga Valkas novada domei un savai darbavietai Valgas uzņēmumam “Makss un Morits” par materiālo atbalstu, ar kuru varēja nodrošināt visas vajadzīgās izmaksas, lai piedalītos sacensībās. Nākamgad šādas sacensības paredzētas Polijā.

Sports