Pasaules karavīru sporta spēlēs uzrāda labāko rezultātu no latviešiem

Grundzālieša Artūra Pauliņa pirmais orientēšanās treneris Māris Stabiņš ziņo, ka jau kopš pagājušās nedēļas Ķīnas pilsētā Uhaņā norisinās Pasaules karavīru sporta spēles, kur virknē dažādu sporta veidu, tostarp arī orientēšanās, sacenšas 33 Latvijas sportisti. Pēc sacensību oficiālajā mājaslapā publicētajiem rezultātiem, grundzālietis garajā distancē uzrādījis labāko rezultātu no latviešiem.

“Garajā distancē vīru konkurencē augstā 11. vieta Artūram Pauliņam, 17. Edgaram Bertukam, 30.  Artjomam Rekuņenko un 51. Andrim Jubelim, kam šīs ir pirmās sacensības pēc operācijas. Dāmu konkurencē arī lielisks rezultāts Laurai Vīķei, kura finišēja 12. vietā, kamēr Elīnai Kārkliņai 28. un Kristīnei Bertukai 39. vieta,” informē M. Stabiņš.

Orientēšanās treneris laikrakstam “Ziemeļlatvija” stāsta, ka karavīru sporta spēlēs A. Pauliņš piedalījies vairākkārt. Skolas gados sportists aktīvi darbojies jaunsardzē, bet vēlāk iestājies Zemessardzē, kas deva iespēju startēt prestižajās sacensībās. Pašlaik no latviešiem A. Pauliņš esot vislabākajā formā. “Kad ar veselību viss ir kārtībā un tajā, ko dara, iegulda visu savu sirdi, tad arī ir rezultāts,” piebilst M. Stabiņš.

Ķīnā Latvijas sportisti aizvadījuši arī vidējās distances sacensības, kam gan nav vēl apstiprināti oficiālie rezultāti Ķīnas sportistu negodīgas rīcības dēļ. “Sacensībās iesniegtie protesti liecina, ka ķīnieši esot sekojuši dabā izvietotam marķējumam un kartēs nav skatījušies. Pēc neoficiālajiem rezultātiem, dāmu konkurencē labākā Laura Vīķe, kurai 14. vieta, bet starp vīriem 29. vieta Artūram Pauliņam. Garajā distancē Ķīnas sportisti netika pielaisti pie starta. Ir notikušas arī sacensības stafetē, papētot rezultātus, šķiet, mūsu vīriešu komanda ir 9. vietā, bet sievietes būs iekļuvušas piecniekā. Visi rezultāti vēl nav nopublicēti,” uzsver A. Pauliņa pirmais orientēšanās treneris.

Oficiālajiem rezultātiem ikviens var sekot līdzi sacensību mājaslapā https://orienteering.sport.

Sports