Pasaules motokrosa čempionāta MX1 klasē jauns līderis

12. aprīlī Stambulā norisinājās pasaules motokrosa čempionāta vēsturē pirmais Turcijas Grand Prix, kas bija trešais čempionāta posms. Sacensības Turcijā pierādīja, ka cīņa par čempiona titulu vēl tikai uzņem apgriezienus un ka čempiona titula pretendentu saraksts vēl mainīsies vairākkārt un jebkuri minējumi par vietu sadalījumu sezonas noslēgumā ir pilnīgi lieki.

 

Stambulas motokrosa trasē savu meistarību lieliski pierādīja divkārtējais MX2 klases pasaules čempions, itālis Antonio Cairoli (Antonio Cairoli) no "Yamaha Red Bull De Carli" komandas, kurš šosezon startē MX1 klasē. Viņš, startējot no pirmās starta vietas, abos braucienos lieliski nosargāja līderu pozīciju un izcīnīja divas uzvaras, kas tam ļāva kļūt par čempionāta kopvērtējuma līderi.

 

 

Pirmajā sacensību braucienā cīņas par līdera pozīcijām faktiski nebija, jo Antonio Cairoli uzreiz pēc starta izvirzījās pārliecinošā vadībā un finišu sasniedza teju vai astoņas sekundes (7.965) pirms tuvākā sekotāja, beļģa Stīva Ramona (Steve Ramon).

 

 

Pirmajā braucienā zemāko vietu uz goda pjedestāla izcīnīja beļģis Kevins Strijboss (Kevin Strijbos), kurš ir atguvies pēc ceļgala izmežģījuma čempionāta pirmajā posmā un kurš lieliski spēja aiz sevis noturēt pagājušās sezonas čempionu, itāli Deividu Filipertu (David Philippaerts) un līdzšinējo čempionāta līderi, beļģi Kenu Dedīkeru (Ken de Dycker). Otrais MX1 klases sacensību brauciens nebūt nebija tik mierīgs - tajā notika ļoti sīva cīņa par vietu sadalījumu pirmajā trijniekā.

 

 

Startā Antonio Cairoli izvirzījās vadībā, taču viņam uz papēžiem mina čempions Deivids Filiperts. Abi sportisti sīvi cīnījās un vairākkārt viens otru apsteidza, taču īsi pirms finiša Cairoli izdevās palielināt savu pārsvaru, jo Filipertam nācās aizstāvēties pret uzbrukumiem, kurus sarīkoja Stīvs Ramons, kurš lielāko daļu sacensības bija vērojis abu līderu divkauju no aizmugures un bija sakrājis pietiekami daudz informācijas par abu braucēju kļūdām.

 

 

Arī šī divkauja beidzās bez pārsteidzošiem rezultātiem - Filiperts finišēja otrais, Ramons - trešais. Taču līderu trijnieks, cīnoties uz ātruma limita robežas, šajā braucienā bija no sekotāju grupas atrāvies par aptuveni trīsdesmit sekundēm.

 

 

Ivo Šteinbergs Turcijas Grand Prix spēja izcīnīt 25. un 24. vietu, bet Fīlips Kempelis pirmajā braucienā uzrādīja 26. rezultātu, bet otrajā braucienā izstājās, ierindojoties 31. vietā.

 

 

MX1 klases kopvērtējumā Antonio Cairoli ar 98 punktiem ieņem līdera pozīcijas, taču ar 94 punktiem viņam seko Kens Dedīkers, un ar 88 punktiem - Deivids Filiperts. Motociklu ražotāju ieskaites līderu pozīcijas ieņem Yamaha.

 

 

MX2 klasē par līdera pozīcijām čempionātā cīņu turpināja francūži Gotjē Paulins (Gautier Paulin) un Marvins Maskvins (Marvin Musquin), taču Turcijas Grand Prix viņiem nācās rēķināties arī ar citiem sportistiem, kuri ir uzņēmuši apgriezienus un grasās iesaistīties turpmākajās cīņās par godalgotajām vietām.

 

 

Pirmajā braucienā čempionāta līderim, francūzim Gotjē Paulinam izdevās apsteigt savu tautieti Hunsitu Vonganu (Khounsith Vongsana) un izcīnīt otro MX2 uzvaru savā karjerā. Trešo vietu pirmajā braucienā izcīnīja pagājušās sezonas MX2 klases debitants, amerikānis Zaks Osborns (Zach Osborne).

 

 

Čempionāta kopvērtējuma otrās vietas īpašniekam Marvinam Maskvinam neveicās kvalifikācijas braucienos un viņš pirmā brauciena laikā spēja sasniegt tikai 5. vietu. Otrā brauciena startā smagu kļūdu pieļāva Gotjē Paulins, kurš bija apņēmības pilns izcīnīt vēl vienu uzvaru.

 

 

Visa brauciena laikā viņš centās pietuvoties līderu grupai, tomēr tas neizdevās un čempionāta līderim nācās samierināties ar septīto vietu. Toties Marvinam Maskvinam izdevās lielisks starts un viņam bija visas iespējas izcīnīt uzvaru, taču amerikānis Zaks Osborns viņu apsteidza, atstājot otrajā pozīcijā.

 

 

 Arī šī otrā pozīcija nebija droša, Maskvinu visas sacensības laiku apdraudēja francūzis Stīvens Frosards (Steven Frossard), kurš finišēja trešais, no Maskvīna atpaliekot tikai nepilnu sekundi.

 

 

Turcijas Grand Prix pirmos čempionāta punktus MX2 klasē izdevās izcīnīt latvietim Matīsam Karro - viņš abos braucienos spēja finišēt 13. vietā un savā kontā iegūt pirmos 16 punktus. Augustam Justam gan pirmo punktu izcīnīšana vēl ir priekšā.

 

 

Šoreiz pirmajā braucienā viņš uzrādīja 30. rezultātu, bet otrajā braucienā veica trīs apļus un izstājās, paliekot 36. vietā.

 

 

MX2 klases kopvērtējumā ar 108 punktiem līderis ir Gotjē Paulins, viņam ar 103 punktiem seko Marvins Maskvins un ar 78 punktiem itālis Davids Garniers (Davide Guarneri). Motociklu ražotāju ieskaites līderu pozīcijas ieņem Kawasaki.

 

 

Nākamais Pasaules motokrosa čempionāta posms Beneluksa Grand Prix notiks 26. aprīlī Valkensvardas trasē.

Sports