Pavasara kauss aizceļo uz Palsmani

Pandēmija apturējusi gandrīz visus  starptautiska mēroga turnīrus dambretē. Līdz ar to sportisti, arī talantīgais 17 gadus vecais dambretists palsmanietis Kristers Lapiņš sacenšas valsts mēroga sacensībās tiešsaistē, ko rīko Latvijas Dambretes federācija ar mērķi uzturēt spēļu praksi un sportistu meistarības līmeni pirms klātienes sacensībām.

Vienas no šādām sacensībām bija Pavasara kausa izcīņa 100 lauciņu un 64 lauciņu dambretē.  Kristers Lapiņš uzvarēja un ieguva Pavasara kausu gan 64 lauciņu, gan 100 lauciņu dambretē savā U-19 vecuma grupā (2002. dzimšanas gads un jaunāki). Šajā grupā Kristers startē pirmo gadu.

Sacensības notika 10 nedēļas piecos posmos tiešsaistes dambretes spēļu portālā. Sacensībās varēja piedalīties visi  Latvijas pārstāvji bez vecuma un bez kvalifikācijas ierobežojuma. 

Palsmanietis, Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skolas audzēknis, kā arī Valmieras tehnikuma programmēšanas nodaļas audzēknis Kristers Lapiņš U-19 grupā jauniešiem sīvā cīņā ar 102,5 punktiem izcīnīja Pavasara kausu 100 lauciņu dambretē. 2. vietā ar izcīnīto 101 punktu šajā grupā ir Klāvs Norenbergs (Kristera sporta skolas biedrs). 3. vietā ar izcīnītajiem 93 punktiem –  Dobeles sporta skolas audzēknis Ričards Osītis. Vīriešu ieskaitē  Kristers Lapiņš bija otrs labākais.

Pavasara kausa 64 lauciņu dambretē Kristers Lapiņš U-19 vecuma grupā pārliecinoši uzvarēja ar 93 punktiem. 2. vietā ar 78,5 punktiem ir valmierietis, dambretes skolas “Domātprieks” audzēknis Pēteris Kripāns, bet trešais labākais –  Ričards Osītis (Dobeles sporta skola). Vīriešu ieskaitē  Kristers izcīnīja trešo vietu.

Kristera Lapiņa rezultātus dambretē augstu novērtējusi Latvijas Dambretes federācija, piešķirot viņam titulu “Sporta laureāts 2020”  U-16 vecuma grupā. Jaunā dambretista treneris Kārlis Ozols  atzīts par gada labāko treneri, savukārt Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skola, kurā mācās Kristers, – par labāko sporta skolu dambretē 2020. gadā.  Latvijas Dambretes federācija ikgadējā pasākumā “Latvijas dambretes laureāti” apkopoja labākos sportistu rezultātus pa vecuma grupām, kā arī labākos trenerus un sporta centrus.

Sports