Pavasara krosā uzvar savā vecuma grupā

Sestdien startēja pirmais šīs sezonas "Sportlat balvas" skriešanas posms - Latvijas čempionāts krosā. Tas notika Biķernieku mežā un pulcēja 400 lielus un mazus skrējējus.

Vislielāko panākumu guva Valkas ģimnāzijas sporta halles vadītājs Andris Dainis. Sešdesmitgadnieku grupā viņš izcīnīja uzvaru, astoņus kilometrus noskrienot 34 minūtēs un 46,7 sekundēs.

Otrās vietas ieguvēju viņš apsteidza par vairāk nekā septiņām sekundēm. Absolūtajā vērtējumā Andrim 111. vieta 250 dalībnieku konkurencē. "Savu galveno konkurentu Jāni Kaimiņu no Ogres panācu un apsteidzu tikai pēdējā aplī," atceras sportists. Viņš priecājas par sacensību organizāciju un arī par to, ka kross ir atgriezies senajā vietā, kur ir interesants reljefs.

Nākamajā gadā visticamāk šīs sacensības būs apvienotas ar veterānu (senioru) valsts čempionātu. Sestdien seniori dosies uz Jēkabpili, kur notiks šā gada kross.

V40 grupā 24. vietu izcīnīja valcēnietis Ainārs Mazurs, Aivaram Krastiņam 33., bet Ivaram Lācim 39. vieta. Savukārt V50 vecuma grupā Agrim Knopem (Valka) - 11. vieta. Vairis Krauklis no Smiltenes finišēja 19.

Sievietēm bija jāveic četru kilometru distance, bet vīriešiem - astoņi kilometri. Trase vijās vairākos apļos - ar stāviem kāpumiem un skaistām meža takām. Apļa garums bija divi kilometri.

Vīriešiem uzvarētājus noteica astoņās vecuma grupās, savukārt dāmu konkurencē - sešās vecuma grupās.