Pēc sava ikdienā tik grūtā darba cilvēki ir pelnījuši sakarīgi atpūsties

Pirmo reizi Valkā notika rajona sociālās aprūpes iestāžu darbinieku sporta spēles "Draudzības spēles 2009". To idejas autors un viens no organizatoriem ir Sedas veco ļaužu centra saimniecības daļas vadītājs Aleksandrs Brjuņins, viņš arī galvenais tiesnesis.

 

"Daudziem Valkas rajona iedzīvotājiem ir iespēja piedalīties viņiem tuvu sporta veidu sacensībās. Sociālie darbinieki, kuri īpaši ar sportu neaizraujas, nekad to nedarīs. Viņu vidū sports netiek kultivēts kā dzīvesveids," "Ziemeļlatvijai" skaidro A. Brjuņins.

 

 

Visi sporta veidi šajās spēlēs, atskaitot šautriņas, kas notika pēc klasiskajiem noteikumiem, ir netradicionāli un izdomāti tieši šīm spēlēm. Sacensībās piedalījās Sedas dome, Sedas veco ļaužu centrs, sociālās aprūpes centrs "Valka" un Ērģemes bērnu nama - patversmes komanda. Bija apsolījuši atbraukt arī Strenču slimnīcas komanda, taču nevarējuši transporta trūkuma dēļ.

 

"Visi ir vienādos apstākļos un nevienam aiz muguras nav 10 gadu treniņa kādā no šiem sporta veidiem," turpina Aleksandrs. Viņš domā, ka sacensības ir izdevušās, tāpēc nākamreiz tās varēs paplašināt.

 

Valkas rajona sporta dzīves vadītāja Mudīte Gerke arī uzskata, ka šīs bija visnotaļ jaukas sacensības. Sociālo darbinieku vidū izskanēja runas, ka tās rīkojamas kopā ar iemītniekiem. M. Gerke priecājas, ka Ērģemes bērnunama komanda bija pat pagatavojusi vienādus krekliņus un uzzīmējusi plakātu šim pasākumam. Visticamāk, ka šis sportiskais notikums gūs turpinājumu.

 

 

Arī spēļu organizētāja Valkas rajona padomes galvenā speciāliste sociālās aprūpes jautājumos Mārīte Magone uzskata, ka nepieciešams sapulcināt sociālo iestāžu vadītājus, iespējams, papildināt nolikumu un šīs spēles rīkot divas reizes gadā. "Sociālie darbinieki pēc sava ikdienā tik grūtā darba ir pelnījuši vismaz dažreiz sakarīgi atpūsties," pārliecināta M. Magone.

 

Dambretes kauliņu sišana ar knipjiem jeb tā saucamais "Čapajevs" savulaik bija itin populāra spēle bērniem. Tajā visus sešus pretiniekus pārspēja Valkas sociālās aprūpes centra darbinieks Vasilijs Kozlovs. 2. vietā Dace Priedīte, bet 3. - Igors Zālītis (abi no Sedas veco ļaužu pansionāta).

 

Šautriņu mešanā komandām: 1. A. Brjuņins un Georgijs Kuzmins 452 p. (Sedas vlc.), 2. Raitis Teteris un Tatjana Voroncova 422 p. (SAC "Valka"), 3. Sergejs Terentjevs un Jekaterina Osipova 416 p. (Seda). Individuāli: 1. A. Brjuņins, 2. S. Terentjevs, 3. R. Teteris.

 

Šaušanā ar pneimatisko šauteni individuāli 1. Iveta Karole 32 p. (SAC "Valka"), 2. Georgijs Kuzmins 27 p. (Sedas vlc.), 3. Viktors Romans 21 p. (SAC "Valka").

 

Novuss komandām: 1. Genrihs Bogdanovs un Andris Jansons (SAC "Valka"), 2. Oļegs Ragilo un Sergejs Terentjevs (Sedas dome), 3. Margarita Dobrodeja un Gaļina Sočivko (Sedas vlc.).

 

Šaušana ar loku individuāli: 1. A. Brjuņins 85 p. (Sedas vlc.), 2. Liesma Lapsa 68 p. (SAC "Valka"), 3. Aleksandrs Šteinmillers 63 p. (Sedas dome).

Sports