Pēta dvīņu pilsētas attīstības iespējas

Ikviens interesents ir aicināts uz semināru, kur savus darbus un nākotnes idejas par Valgas - Valkas pilsētvides arhitektoniskiem risinājumiem piedāvās Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes studenti un mācībspēki.

 

Valkas un Valgas pilsētu pašvaldību aicināti, 4. martā dvīņu pilsētā viesojās Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes (RTU APF) studenti un mācībspēki fakultātes dekāna Uģa Bratuškina vadībā, lai iepazītos ar Valkas - Valgas pilsētvides un arhitektūras problēmām, nākotnes plāniem un lai ar pilsētu pašvaldību pārstāvjiem pārrunātu sadarbības iespējas ieceru īstenošanā.

 

 

Darba procesā tika iesaistīti gan arhitektūras bakalaura, gan arhitekta profesionālās studiju programmas triju dažādu kursu studenti un mācībspēki, kuri no sava redzes leņķa mēģināja izpētīt Latvijas - Igaunijas valstu robežzonas attīstības priekšlikums Valkas - Valgas administratīvajās robežās un pilsētas centrālās daļas attīstības vīzijas vienotas telpas, bet divu administratīvo valdījumu kontekstā.

 

 

"Seminārā būs iespēja ieklausīties sākotnējās idejās par to, kā mūsu nākotnes pilsētu ar skatu no malas saskata topošie speciālisti. Darbu izstādi interesenti varēs aplūkot arī pēc semināra abās pilsētās," informē Valgas - Valkas kopējā sekretariāta vadītāja Anita Tannenberga.

 

 

Seminārs notiks 13. novembrī no pulksten 11.00 līdz 13.00 valsts un pašvaldības iestāžu namā Beverīnas ielā 3. Tā darba valoda - angļu. Semināru rīko Valkas pilsētas dome, Valgas pilsētas valde un Rīgas Tehniskā universitāte.

 

 

Ideja Valkas - Valgas pilsētas vides un kopīgā arhitektoniskā risinājuma meklējumos iesaistīt RTU APF studentus un mācībspēkus savulaik radās Valkas domes priekšsēdētājai Undai Ozoliņai. Viņasprāt, augstskolas un pašvaldību sadarbība būs abpusējs ieguvums.

 

 

Studenti, izstrādājot priekšlikumus konkrētu pilsētu teritoriju attīstībai un objektu būvniecībai, iegūs lielisku praksi savdabīgā vidē - pierobežas vienā pilsētā divās valstīs. Savukārt Valka un Valga studentu idejas un piedāvātos risinājumus varēs izmatot reālajā darbā. Tas būs labs pamats diskusijām ar sabiedrību par pilsētu nākotni.

Sports