Pētersons, Blūms un Žibasa Itālijā aizvada Pasaules kausa posmu kalnu riteņbraukšanā

No piektdienas līdz svētdienai Itālijas pilsētā Val di Solē notiks UCI Pasaules kausa izcīņas posms kalnu riteņbraukšanā. MTB XCO krosā startēs iepriekšējā posmā astoto vietu izcīnījušais Arnis Pētersons, kā arī Mārtiņš Blūms, kurš piektdienas vakarā startēs arī XCC krosā. Tikmēr MTB Downhill junioru meiteņu sacensībās dalībnieču vidū ir Paula Žibasa, kura piektdien uzrādīja otro laiku junioru meiteņu grupas kvalifikācijas sacensībās. Pilnā sparā turpinās starptautiskā kalnu riteņbraukšanas sacensību sezonā. Līdz šim Pasaules kausa izcīņā ar atzīstamiem rezultātiem startējuši trīs Latvijas sportisti – MTB XCO krosa braucēji Arnis Pētersons un Mārtiņš Blūms, kā arī MTB Downhill sportiste Paula Žibasa.

Šīs nedēļas nogalē visi trīs minētie mūsu sportisti Itālijas pilsētā Val di Solē startēs Pasaules kausa izcīņas ceturtajā posmā. Piektdien sacensības aizvada Paula Žibasa un Mārtiņš Blūms. Žibasa MTB Downhill sacensībās junioru meiteņu grupas kvalifikācijas braucienā uzrādīja otro labāko laiku. Pamatsacensības gaidāmas sestdien pulksten 10:45 pēc Latvijas laika. Pasaules kausa kopvērtējumā pirms Itālijas posma Paula atrodas trešajā vietā. Līderei Valentinai Hollai no Austrālijas mūsu sportiste piekāpjas par 130 punktiem.

Tikmēr Mārtiņš Blūms piektdien būs starp 40 vadošajiem MTB XCO krosa sportistiem pēc pasaules ranga, kuri startēs XCC (saīsinātā krosa) sacensībās. To sākums pulksten 19:15 pēc Latvijas laika. Šo sacensību mērķis ir sadalīt pirmās starta rindas vadošajiem braucējiem pamatsacensībām – XCO krosam. Tajā, bez Blūma, startēs arī Arnis Pētersons, kurš Čehijas posmā priecēja ar izcīnīto astoto vietu, kas ir visu laiku augstākais sasniegums Latvijas sportistiem elites grupā Pasaules kausa kopvērtējumā Arnis šobrīd atrodas augstāk nekā Mārtiņš. “ZZK” komandas sportists ieņem 37. vietu (119 punkti), kamēr “CST Sandd Americian Eagle” vienības pārstāvis Blūms ir 46. pozīcijā (86 punkti). Līderis ar 780 punktiem pēc pirmajiem trijiem posmiem ir šveicietis Nino Šurters. XCO krosa sacensības elites grupā svētdien sāksies pulksten 15:50 pēc Latvijas laika.

Sports